Bursa Suuçtu Ekoturizm rotası açıldı

İZODER’DEN ‘DÜNYA ÇEVRE GÜNÜ’ AÇIKLAMASI

ÜSKÜDAR BELEDİYESİ NFT SERGİSİ İLE ÜSKÜDAR’I HALKLA BULUŞTURDU

‘4. Ulusal Kadın Sağlığı Kongresi’ Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Ev Sahipliğinde Başladı

2. İstanbul Dijital Sanat Festivali Başladı

AYVALIK ANADOLU UYGARLIKLARI MÜZESİ AÇILDI

Çevreciler, Dünya Çevre Günü öncesinde doğayı kirleticilerden temizledi

TÜRKİYE İMSAD’DAN ‘DÜNYA ÇEVRE GÜNÜ’ AÇIKLAMASI

Antalya’nın ihracatı 10 bin ağaçlık orman olacak

MAYMUN ÇİÇEĞİ DÖKÜNTÜSÜ, ALERJİK DÖKÜNTÜ İLE KARIŞIR MI?

1 MİLYON ÇOCUK SİNEMA İLE BULUŞACAK

TDP’DE TEOMAN MUTLU’YA YENİ GÖREV

117.000 TL’ye Ev Sahibi Olmak Mümkün

GEZDİK GÖRDÜK WOMAN TV de BAŞLIYOR.

60. Yıl Sarıgazi Ortaokulu’nda farklı tekniklerden oluşan sergi düzenlendi

HABERLER

 • BIST 100

  2.444%1,60
 • DOLAR

  16,7493% 0,30
 • EURO

  17,4918% -0,20
 • GRAM ALTIN

  973,27% 0,34
 • Ç. ALTIN

  1605,8955% 0,34

YÜREKLER ÜŞEMESİN DİYE YOLA ÇIKAN İYİLİK HAREKETİ HER GEÇEN GÜN BÜYÜYOR

Köy okullarında Kütüphane kurma, Anaokulu açma, kitap kırtasiye yardımıyla hareket edip, öğrenci bursları, eğitim, sağlık, ihtiyaç sahibi ailelere kadar uzanan bir iyilik hareketinin hikayesi her geçen gün büyüyor.
İSTANBUL 26.04.2022 02:24:00 1020 0

Köy okullarında Kütüphane kurma, Anaokulu açma, kitap kırtasiye yardımıyla hareket edip, öğrenci bursları, eğitim, sağlık, ihtiyaç sahibi ailelere kadar uzanan bir iyilik hareketinin hikayesi her geçen gün büyüyor. 

Üşümesin Yürekler Yardım Platformu hayatı paylaşmak, sevinçleriyle, acılarıyla, coşkusuyla, hüzünleriyle dostça, samimi bir şekilde paylaşmanın örneklerini sergiliyorlar.

Öğretmen Sevilay Yiğit’in 2014 yılında okullar da veli öğrencilerle başlattığı iyilik hareketi çığ gibi büyüyor.

İyilik için yola çıkanlar, Üşümesin Yürekler Yardım Platformu adı altında  yaptıkları çalışmalarla kalplere sevgi ekmeye devam eden yüreklerinde insan sevgisi, doğa sevgisi taşıyan insanlarla yeni projelere imza atmaya devam ediyorlar.

Dünyanın en güzel işlerinden biri paylaşmaktır diye yola çıkan Üşümesin Yürekler Yardım Platformu, her yıl Ramazan Ayında 700-800 paket gıda yardımı yaparak adreslere bırakan platform üyeleri bu yıl da örnek bir etkinlik gerçekleştirdiler.

Gıda paketinin dışında ihtiyaç sahibi 400 aileye Cumhuriyet mahallesinde bulunan Papatya Ev Yemek Salonunda iftar yemeği verdi.

Üşümesin Yürekler Yardım Platformunun bir birinden değerli ve bu işe inancını koymuş platform üyeleri ilk kez iftar sofrasında bir araya geldi. 42 yardım severler bir araya gelerek iftar yemeğinde buluşup aynı havayı teneffüs ederek tanış oldular.

Üşümesin Yürekler Yardım Platformu Kurucu Başkanı Öğretmen Sevilay Yiğit “ Bu yıl da, Gıda paketinin dışında İhtiyaç sahibi 400 aileye iftar yemeği verdik. Üşümesin Yürekler Yardım Platformu olarak bu işe inancını koymuş, bu yolda omuz omuza yürüdüğümüz kocaman bir aileyiz biz..
İlk kez 42 yardım severler bir araya gelerek iftar yemeğinde buluşup aynı havayı teneffüs ederek tanış olduk. Üşümesin Yürekler  Yardım Platformu olarak Tüm destekçilerimize çok teşekkür ediyorum.” dedi.

Tevfik Erk / İstanbul