YAYLA ÇORBAMIZ DÜNYA LİSTELERİNDE YERİNİ ALDI; MEDYA İSE MERCİMEK ÇORBASINI KONUŞTU

Rahmi M. Koç Müzesi’nde sömestir atölyeleri

GEBKİM ve GTÜ İşbirliği protokolü imzaladı

İnsanlı ya da insansız uzaya yapılan yolculuklar sıklaşacak

Yarı yıl tatilinde uzaya yolculuk keyfi

Kartal Belediyesi Kreşlerinde Karne Heyecanı Yaşandı

Sancaktepe’de öğrenciler karnelerini aldı

Kartal Belediyesi’nden Aile Sağlığı Merkezi’ne taziye ziyareti

Sancaktepe'de Doğal Buz Pisti sömestr tatilinde kapılarını açtı

ÇEKMEKÖY'DE MESLEĞİM OKULUM PROJESİ İÇİN İMZALAR ATILDI

ÇEKMEKÖY'DE AİLELER TAPULARINA KAVUŞUYOR

EGE’NİN İNCİSİ BALIKESİR’DE İSTANBUL MEDYA RÜZGARI

Sancaktepe Milli Eğitim Müdürü Hale Bağce Özbaş, sağlıklı ve huzurlu tatiller diledi

Levent Yazıcı 2021-2022 Eğitim Öğretim Yılı birinci döneminin sona ermesi nedeniyle bir mesaj yayımladı

KARAKÖY TÜNELİ 147 YAŞINDA

TEKNOLOJİ

TEKNOLOJİ Haberleri

HABERLER

 • BIST 100

  1.906%-0,20
 • DOLAR

  13,4979% -0,07
 • EURO

  15,2779% -0,15
 • GRAM ALTIN

  797,96% -0,32
 • Ç. ALTIN

  1316,634% -0,32

Yeni yılda eviniz aşılmaz kaleniz olsun

Kale Endüstri Holding, yeni yılda yaşam alanlarını güvende tutacak güvenlik önlemlerine dikkat çekiyor.
TEKNOLOJİ 24.12.2021 07:26:00 492 0

Yaklaşan yeni yıl, yeni başlangıçları da beraberinde getiriyor. Bu dönemde birçok insan, aldığı kararlar ve belirlediği hedefler doğrultusunda “yapılacaklar listesi” hazırlıyor. Peki bu listede güvenlik tedbirleri kaçıncı sırada? ‘Tam Kapsamlı Güvenlik’ anlayışıyla teknolojiyi köklü tecrübesine entegre etmeyi başaran Kale Endüstri Holding, bünyesinde bulunan tüm markalarıyla; yeni yılda evinizi ve sevdiklerinizi koruyabilmek adına yapılması gerekenlere dikkat çekiyor. 

Kapınızın güvenilir olduğundan emin olun
Çoğu insan gününün büyük bir bölümünü işi sebebiyle dışarıda geçiriyor. Bu noktada kaliteli ve sağlam bir kapıya sahip olmak kötü niyetli girişimleri en aza indiriyor. Kale Çelik Kapı’nın, kullanıcıların kalite ve dayanıklılık beklentilerine cevap veren ürünleri, evleri kale gibi güvenli alanlara dönüştürüyor. Hem ölçüye hem de ürün portföyünde bulunan zengin model ve renk seçeneğine göre butik kapılar üreten Kale Çelik Kapı, Türkiye’de TSE onaylı 6. seviye güvenliğe sahip ilk kapı üreticisi olmasıyla da sektöründe fark yaratıyor.

Kötü niyetli kişileri evin içine girmeden durdurun
Kale Kilit’in dünyada bir ilke imza atarak geliştirdiği Kale Alarmlı Silindir, izinsiz girişleri kapıda durdurmayı başarıyor. Kapı kilidinde bulunan Alarmlı Silindir, kötü niyetli kişiler tarafından zorlandığında tuzak kısmından kırılarak 100 desibel seviyesindeki kendi alarmını aktif hale getiriyor. Bu sayede yabancıların yaşam alanlarına girmesi engellendiği gibi evde yaşayanların fiziksel ve psikolojik bir zarara uğraması da önlenmiş oluyor. Design Turkey tarafından "İyi Tasarım" ödülüne layık görülen Alarmlı Silindir, Türk mühendis kadrosu ile yüzde 100 yerli bilgi, teknoloji ve teknik malzeme kullanılarak geliştirilmesiyle de ön plana çıkıyor. 

Dışarıdayken de bir gözünüz evinizde olsun
“Siz yoksanız biz varız” anlayışını rehber kabul eden Kale Alarm, yeni nesil teknolojik altyapısıyla kurguladığı alarm sistemleri ile yaşam alanındaki güvenlik açıklarını tespit ediyor; ev halkını kötü niyetli kişilerden korumayı başarıyor. Bu noktada hayata geçirdiği ev kamera sistemleri de yaşanan güvenlik kaygısını önemli ölçüde azaltmada son derece etkili oluyor. Kullanıcılar, evden çıkarken kameraların akıllı hareket takip özelliğini ve bu konuda özel olarak üretilen hareket dedektörlerini aktifleştirerek, bilgisi dışında gerçekleştirilen girişlerin önüne geçebiliyor. Bu dedektörler 40 kiloya kadar olan evcil hayvanları algılamadığından yanlış alarmlara da sebebiyet vermiyor. Ayrıca Kale Kameram uygulaması ile kullanıcılar evlerini her an cep telefonlarıyla kontrol edebiliyor.

Ev kazalarına karşı önleminizi alın
Evden çıkarken açık bırakılan ocaklar, prizde unutulan cihazlar gibi pek çok unsur, tehlikeleri beraberinde getiriyor. Bu noktada dedektörler kazaların önüne geçilmesinde etkili çözümler sunuyor. Kale Alarm bünyesinde yer alan duman dedektörü, yangın anında dumanı algılayıp sisteme uyarı gönderiyor. Gaz dedektörü, yüksek düzeydeki gazı algıladığı anda alarm paneline sinyal göndererek uyarı alarmı veriyor.  Su baskını dedektörü ise kuru yüzeylerde su birikmeye başladığında alarmı devreye alarak kullanıcılara gerekli uyarıyı yapıyor. Ayrıca 7 gün 24 saat kesintisiz destek veren Kale Alarm İzleme Merkezi’ne sinyal gönderimi yapılarak oluşabilecek en zorlu durumlarda, sorunu çözebilecek ambulans, polis, itfaiye gibi kolluk kuvvetlerinin en kısa sürede müdahale edebilmesine imkân tanıyor.

Evde kasa bulundurmayı ihmal etmeyin
Birçok evde önemli evraklar, maddi ve manevi değeri büyük eşyalar ve birikimler bulunabiliyor. İstenmeyen bir kaybın önüne geçebilmek içinse evde güvenilir bir kasa bulundurmak bir hayli önem taşıyor. Kale Çelik Kasa’nın ev tipi dijital kasa modelleri duvara, dolaba veya zemine uygun montaj özellikleri ve gizlilik seviyesi çeşitleriyle istenmeyen bir olay karşısında riski minimum düzeye indirebiliyor. Ayrıca geniş renk seçeneği ile ev dekorasyonuna da kolayca uyum sağlayabiliyor. 

Kale Endüstri Holding Hakkında 
Temelleri 1953 yılında atılan kuruluş, 1988 yılında tüm şirketlerini Kale Endüstri Holding çatısı altında topladı. 2016 yılında tüm üretimini Türkiye ve yakın coğrafyanın en büyük entegre kilit üretim tesisi olma özelliğine sahip Çerkezköy fabrikasına taşıyan Kale Endüstri Holding, 2018 yılında ise Vadistanbul’daki yaklaşık 10 bin metrekarelik kapalı alana sahip yeni Genel Müdürlük binasına taşındı. Dev yatırımlarıyla büyümeye devam ederek ülke ekonomisi ve istihdamına yüksek katma değer sunan Kale Endüstri Holding’in çatısı altında; Kale Kilit, Kale Sigorta Acenteliği, Kale Güvenlik Sistemleri, Kale Topkapı Bina İşletme ve Gayrimenkul Geliştirme, Kale Güzelce Gayrimenkul Geliştirme ve İşletme adı altında hizmet veren 5 ayrı firma bulunuyor. Holding’in lokomotif şirketi olan Türkiye'nin lider kilit üreticisi Kale Kilit, İstanbul Maden ve Metaller İhracatçı Birlikleri (İMMİB) tarafından ihracatta başarılı faaliyetlerin ödüllendirildiği “İhracatın Yıldızları Ödülleri”nde metal eşya kategorisinde 13. kez ipi göğüsleyerek birinci oldu. İleri teknolojiye sahip yeni nesil ürünleriyle dikkat çeken Kale Kilit, Avrupa, Ortadoğu ve Afrika’da alanında en çok tercih edilen markalar arasında yer alıyor.