HABERLER

 • BIST 100

  1.524%-1,43
 • DOLAR

  7,4492% 1,20
 • EURO

  9,0205% 0,58
 • GRAM ALTIN

  437,83% 0,07
 • Ç. ALTIN

  722,4195% 0,07

TYBB Edirne Şube Başkanı Erdoğan Demir’den Koronavirüs çağrı…

Erdoğan Demir, Edirne ile ilçelerinde artış gösteren Koronavirüs tedbirleri doğrultusundai kamu kurum ve kuruluşları ile oda, dernek ve siyasi parti temsilcilerine bir çağrıda bulundu.
YEREL 24.11.2020 16:30:00 514 0

Türkiye Yerel Basın Birliği Edirne Şube Başkanı Erdoğan Demir, Edirne ile ilçelerinde artış gösteren Koronavirüs tedbirleri doğrultusundai kamu kurum ve kuruluşları ile oda, dernek ve siyasi parti temsilcilerine bir çağrıda bulundu.
Demir, bu süreçte basın toplantılarının bu süreç hafifleyene kadar basın toplantılarının yapılmamasını açıklamaların basın kuruluşlarına mail ortamında veya whastapp grupları ile gönderilmesini önderdi.
Demir’in konuyla ilgili açıklaması şöyle;
Son 15 gün içerisinde Koronavirüste ülke genelindeki artış ve ölümler son hızla artarken, Keşan'da bu artış ve ölümlerden etkileniyor.
Keşan'da son haftada resmi bilgiler dahilinde olmasa da 25'e yakın Covid 19 vakasından vatandaşımızın hayatını kaybettiğini de üzüntü ile takip etmekteyiz. Keşan'da yine resmi bilgiler dahilinde olmasa da günde 100'e yakın Covid vakasına rastlanmakta olduğu da gelen duyumlar arasında maalesef.
Son olarak Keşan'da Medya Keşan Gazetesi'nde gazetenin yazı işleri müdürü, 1 muhabir ve 1 editör ile 1 teknik personelin Covid testlerinin pozitif çıktığı haberlerinin kamuoyunda yer almasına üzüldük.
Bunun dışında Keşan'da Medya Gazetesi dışında günlük olarak diğer 2 gazete ile 1 internet sitesi muhabiri olmak üzere 4 gazeteci arkadaşımız da Covid testi yaptırdı ve bu arkadaşlarımızın testlerinin negatif çıkması bizleri sevindirdi.
Yine Keşan'da internet radyo sahibi olan bir arkadaşımızın da Covid testi pozitif çıkmış kendisi karantina süresini sağlıklı bir şekilde atlatarak karantina sürecinden çıkmıştır.
Uzunköprü'de bir gazeteci arkadaşımız ve eşinin Covid testi de poizitif çıkmış ve kendileri 14 günlük karantina süresini sağlıklı bir şekilde atlatarak işlerinin başına dönmüşlerdir.
Burada testleri pozitif çıkan basın mensubu arkadaşlarıma geçmiş olsun diyor, acil şifalar dliyorum.

Her gün haber için her türlü topluluğa giren ve insanlarla yüz yüze gelen basın mensubu arkadaşlarımıza da dikkatli olmaya davet ediyorum.
Yine Keşan Online adlı sitenin "Online Buluşmalar" adlı konukların katıldığı ve yerel basın mensuplarının konuklara sorularını ilettiği programa da bir süre ara verilmesinin de bu ortamda çok iyi olacağını düşünüyor ve arkadaşlarımıza da bu konuda bir tavsiyede bulunuyorum.