HABERLER

 • BIST 100

  1.393%0,09
 • DOLAR

  8,4445% -0,13
 • EURO

  10,0553% -0,13
 • GRAM ALTIN

  491,08% -1,23
 • Ç. ALTIN

  810,282% -1,23

TRAKYAM ÜRETEN KADIN KOOPERATİFİ AÇILIŞ TÖRENİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Trakyam Üreten Kadın Kooperatifi'nin açılış töreni, 6 Temmuz 2021 Salı günü saat 14.30'da Öztrak Parkında gerçekleştirildi.
YEREL 8.07.2021 14:12:00 643 0

Geniş gönüllü ağının desteği ve işbirliğine yakın pozitif yaklaşımı ile alternatif satış kanalları yaratmak, el emeği ile üreterek aile bütçesine katkıda bulunmak isteyen Malkaralı kadınlarımız için kurulan Trakyam Üreten Kadın Kooperatifi'nin açılış töreni, 6 Temmuz 2021 Salı günü saat 14.30'da Öztrak Parkında gerçekleştirildi.


Açılışta; Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Malkara Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul, AK Parti Tekirdağ İl Başkanı Mestan Özcan, AK Parti Malkara İlçe Başkanı Gökhan Şentürk, CHP Malkara İlçe Başkanı Hülya Ertan, İYİ Parti Malkara İlçe Başkanı Nevzat Ulu,  Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Yönetim Kurulu Üyesi ve Tekirdağ Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Cengiz Günay, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Nurten Öztürk, Belediye Başkan Yardımcıları Nuran Başkütük, Ersin Kaçar, Belediye Meclis Üyeleri, Malkara Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ümran Bilgin, Trakyam Üreten Kadın Kooperatifi Başkanı Aynur Çeşmeliler, muhtarlar, basın mensupları, üretici kadınlar ve  vatandaşlar yer aldı.
Trakyam Üreten Kadın Kooperatifi'nin açılış töreni, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve tüm şehitlerimiz adına saygı duruşunda bulunulması ve İstiklâl Marşı'mızın okunmasının ardından folklor gösterisi ile başladı.
Folklor gösterisinin ardından Trakyam Üreten Kadın Kooperatifi Başkanı Aynur Çeşmeliler, Malkara Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ümran Bilgin, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Yönetim Kurulu Üyesi ve Tekirdağ Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Cengiz Günay, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Nurten Öztürk ve Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak günün anlam ve önemini belirten konuşma gerçekleştirdiler.
Yapılan konuşmaların ardından Malkara Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul; “Saygı değer çalışma arkadaşlarım ve değerli hemşehrilerim hepinizi saygı ve sevgi ile selamlıyorum. Hepiniz kadınlar tarafından işletilen parkımıza hoş geldiniz.
Uzun süredir üzerinde çalıştığımız bir projeydi fakat pandemi sebebiyle biraz gecikti. Kadınlarımız her zaman olduğu gibi bizlere bir şeyleri öğretmeye devam ediyorlar. İlçemizde hayata geçirilen bu proje tüm kurumları, farklı siyasi partileri, sivil toplum kuruluşlarını birbirine kenetledi. Birlik olunca neleri ortaya çıkaracağımızı bize en güzel şekilde gösteren kadınlarımıza teşekkür etmek istiyorum.
Herkesin desteğiyle Malkara'da bir ilki başararak Trakya'da ki ilk "Kadın Kooperatifini" kurduk.
Hayata geçirilen bu proje ile kadınlarımız sosyal hayata tutunduğu gibi, ekonomik hayata tutunarak daha fazla söz sahibi olacaklar. 
Gerek farklı siyasi görüşler, siyasi kurumlar ve sivil toplum kuruluşlarımız birlikte olursa Trakya'da bir ilkin 53.000 bin nüfuslu Malkara'mızdan çıkacağını bizlere gösterdi.
Bu projenin hayata geçirilmesinde emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.
Tüm köylerimizden katılım sağlayıp, Kooperatifimizin büyüyerek tüm Türkiye'ye örnek olmasını diliyorum." diyerek düşüncelerini belirtti.
Konuşmaların ardından Trakyam Üreten Kadın Kooperatifi'nin açılışı gerçekleştirildi.
Gerçekleştirilen açılışın akabinde Malkara Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul ve beraberindeki protokol üyeleri Sarıyar Mahallesinde Trakyam Üreten Kadın Kooperatifi'nin çatısı altında hizmet vermeye başlayan Sarıyar Eğitim ve Üretim Atölyesi'nin de açılışını gerçekleştirerek, Sarıyar Mahallemize hayırlı olması temennisinde bulundular.