Sedattin Önel, Sancaktepe Meclis Mahallesine Muhtar Adayı oldu

Sedattin Önel, Sancaktepe Meclis Mahallesine Muhtar Adayı oldu
YEREL 27.11.2018 01:51:20 1 0
SANCAKTEPE - Sancaktepe ilçesinde 19 Mahalle bulunuyor. Her mahalleden bir çok kişi muhtar adayı oldu ve olmaya devam ediyor. Bir çok meslek gruplarından muhtar adayları var. Bu meslek gruplarının içinde sanatla yaşamını iç içe geçirmiş, yaptığı işe özen gösteren bir muhtar adayı da  Meclis Mahallesinden çıktı. 
Tam 40 yıldır Meclis  Mahallesinde oturan Sedattin Önel, Meclis Mahallesine Muhtar adayı oldu. Mahalleyi seviyorum, komşularımızı seviyorum diye kendinden bahseden Muhtar Adayı Sedattin Önel, Elazığ Sivrice doğumlu, 1977?de Sarıgazi Meclis Mahallesine gelmiş ve yerleşmiş. 6 Çocuk babası olan Sedattin Önel, Özel sektörde inşaat ve restorasyon işleri ile uğraşmış, son derece saygılı, güler yüzlü bir insan olarak çevresinde sevilen kişi.
Sanat dendiği zaman, işçiliğinde bir sanat ve ustalık olduğunu Sedattin Önel anlatıyor,? Bu güne kadar tarihi cami ve çeşmelerin restorasyonunda çalıştım. Restorasyon ince işçilik ister, sevgi ister, işinizi kaba yapamazsınız, işinize saygı ister? diye konuştu.
Muhtar Adayı Sedattin Önel, Muhtar Adayı olduğu Meclis Mahallesi için ? Mahallemizi 40 yıldan fazladır tanıyorum. Dönüşümüne Şahit oldum. Mevcut sorunların çözümü için aktif bir rol almak istiyorum.  Her zaman ulaşılabilir, tanıdık bir Muhtar Adayı olarak komşularımın desteklerini bekliyorum ? şeklinde konuştu.
Sedattin Önel son olarak , ? Tarihi, doğayı, sanatı ve kültürü severim. Değer verdiğiniz aslında kendi hayatınızdır. Sevgi ile yoğrulan insanlardan zarar gelmez. Her şeyin başında sevgi vardır. Ben mahallemi seviyorum. Allah Kısmet ederse, kazanırsam Mahallemi ne kadar çok sevdiğimi komşularımızda görmüş olacak. ? diye konuştu.
Tevfik Erk / İstanbul