HABERLER

 • BIST 100

  1.493%0,88
 • DOLAR

  9,5944% 0,10
 • EURO

  11,1500% 0,11
 • GRAM ALTIN

  557,14% 0,65
 • Ç. ALTIN

  919,281% 0,65

SANCAKTEPE'NİN MAHALLE AFET GÖNÜLLÜLERİ VAR

Sancaktepe İlçesinde ilk defa Mahalle Afet Gönüllüleri oluştu.
İSTANBUL 5.09.2021 12:40:00 1205 0

Sancaktepe İlçesinde ilk defa Mahalle Afet Gönüllüleri oluştu. 

Kısa adı MAG OLAN Mahalle Afet Gönüllüleri Derneği Sancaktepe'de İnönü Mahallesi ve Atatürk Mahallesi gönüllülerine eğitim verdi. 

Sürdülünen eğitim sonucunda MAG gönüllüleri, Afet bilinci ve hazırlık, Afet Psikolojisi, Temel yangın söndürme, temel ilk yardım, temel arama kurtarma konularını içeren 36 saatlik eğitim aldılar.

Sancaktepe MAG Gönüllülerinin eğitime katılım belgeleri verildi. 

Geçtiğimiz günlerde düzenlenen etkinlikle MAG Gönüllülerinin Katılım Belgeleri Sancaktepe Kaymakamı Adnan Çakıroğlu ve MAGDER Başkanı Doç Dr. Oğuz Gündoğdu'nun katlımı ile gerçekleşti. 

Katılım Belgesi törenine Sancaktepe Kaymakamı Adnan ÇAKIROĞLU, Mahalle Afet Gönüllüleri Başkanı Doç Dr. Oğuz GÜNDOĞDU, Zeytinburnu MAGDER Başkanı Şule AYDIN, Kâğıthane MAGDER Başkanı Recep YILBAŞI Yalova MAGDER Başkanı Sabri KARAÇAM,İnönü Mahalle Muhtarı Nilüfer Kantekin, Atatürk Mahalle Muhtarı Cansu Akdağ  ve İnönü ve Atatrük Mahalleleri MAG gönüllüleri katıldı. 

Sancaktepe Kaymakamı Adnan Çakıroğlu; Sancaktepe ilçemizde güzel bir faaliyet. Her mahallede bu tarz çalışmalar olmalı. Mahalle Afet Gönüllüsü arkadaşlarımı böyle bir çalışmaya katıldıkları için tebrik ediyorum. Bu çalışmaları başlatan Muhtarlarımızı da tebrik ediyorum" şeklinde konuştu.

MAG Başkanı Doç Dr. Oğuz Gündoğdu; Mahalle Afet Gönüllüleri çalışması çok önemli bir çalışmadır. Yaşanan bir afet anında etrafınızda size yardım edecek kimseyi bulamayabilirsiniz. İlk müdahaleyi MAG gönüllüleri yapar ve yetkililer gelinceye kadar vatandaşlara yardımcı olur. Gelen yetkililere doğru bilgi vererek zaman kazanılmasını sağlar. Bu yüzden Mahalle eğitim gönüllüleri çok önemlidir. Her mahallede olmalı. Eğitim almalılar ve bilinçlenmeliler." şeklinde konuştu.

Sancaktepe Kaymakamı Adnan Çakıroğlu, Mahalle Afet Gönüllülerinin katılım belgelerini, MAG Başkanı Doç Dr. Oğuz Gündoğdu ile birlikte verdi.

Mahalle Afet Gönüllülerine 36 Saat süren eğitimleri MAG Eğitmenleri,Oğuz GÜNDOĞDU, Nuray Gergerlioğlu, Selma KOÇ AKGÜL, Özden IŞIK, İbrahim BERBER, Işıl GÜNEY TUNALI, Durmuş YAVUZ, Recep YILBAŞI, Sabri KARAÇAM, Fitnat ÜNAL Bircan PAŞAOĞLU verdi.
Tevfik Erk / İstanbul