Sancaktepe?de Tasarım Beceri Atölyeleri Kurulacak

Sancaktepe?de Tasarım Beceri Atölyeleri Kurulacak
YEREL 15.12.2018 09:37:13 1 0
SANCAKTEPE - Sancaktepe 75. Yıl Cumhuriyet Ortaokulunda Tasarım Beceri Atölyesi, Sahne Sanatları, Müzik, Zekâ Oyunları, Sportif Etkinlikler, Bahçe, Teknoloji, Görsel Sanatlar gibi atölyeler kurulacak.
Milli Eğitim Bakanlığı, İlkokul ve Ortaokulların gelişimsel açıdan yeniden yapılandırılmasını hedefliyor. Çocukların düşünsel, duygusal ve fiziksel ihtiyaçlarını destekleyen pilot tasarım-beceri  atölyeleri kurulacak.  Ulusal standartlar oluşturulması ve bir pilot uygulama modelinin hazırlanması amacıyla kurulacak bu Tasarım Beceri Atölyelerinden biride ilçe de 75. Yıl Cumhuriyet Ortaokulunda kuruyor.
İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğünde,  kurulacak bu beceri atölyelerinden sorumlu Şube Müdürü Murat Gözütok,  Sancaktepe İlçesinden Temel Eğitimden Sorumlu Şube Müdürü Murat Şit ile birlikte 75. Yıl Cumhuriyet Ortaokulu?nu ziyaret ettiler. Okulun öğretmenleriyle toplantı yaparak proje hakkında bilgiler verdiler. Okul Müdürü Mısra Kardeşler, okul hakkında bilgiler vererek okulda yapılan çalışmalardan bahsetti.
Gözütok,  Atölyelerimiz Bilim, Sanat,  Spor ve Kültür Odaklı Yapılandırılacak
Öğretmenleri konu hakkında bilgilendirmek amacıyla yapılan toplantıda il yetkilisi Gözütok,
 Tasarım- Beceri Atölyelerinin 2023 Vizyonu açısından önemine dikkat çekerek:  ?Çocuklarımızın sahip oldukları yeteneklerle ilişkilendirilmiş becerilerin onlara pratik bir şekilde kazandırılabilmesi için Tasarım-Beceri Atölyeleri kurulacak. Atölyelerimiz bilim, sanat,  spor ve kültür odaklı yapılandırılacak.? dedi.
 
Şit, Artık Bilmek Değil Tasarlamak, Yapmak, Üretmek Ön Plana Çıkacaktır
Sancaktepe İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Murat Şit ?İstanbul?daki Tasarım-Beceri Atölyelerinin pilot uygulaması kapsamında, atölyelerin kurulacağı 14 okuldan bir tanesi de bizim ilçede bu okulumuz olacağını ifade ederek bu bir şanstır, bu bir imkândır, bu imkânı iyi değerlendirmek lazım ?  dedi.
 İlçemizden bir okulumuzun pilot okul olarak seçilmesi sevindirici bir durumdur diyen Şit, ? kurulacak Tasarım Beceri Atölyelerinin İlçemize ve Okulumuza çok faydaları olacaktır? dedi.
Şit konuşmasına şöyle devam etti:  okulumuzun genç ve idealist bir kadrosu var.  Bu da güven veriyor.  İnanıyorum ki bu ekiple çok güzel başarılar elde edilecektir. Çünkü bu tasarım ve beceri atölyelerinde artık bilmek değil tasarlamak, yapmak, üretmek ön plana çıkacaktır, dedi. Tevfik Erk / İstanbul