Sancaktepe`de öğretmenler yemekte buluştu

Sancaktepe`de öğretmenler yemekte buluştu
YEREL 30.11.2018 00:07:35 4 0
  SANCAKTEPE - 24 Kasım Öğretmenler Günü Kutlamaları kapsamında Sancaktepe Belediyesinin ev sahipliğinde akşam yemeği düzenlendi.
26 Kasım Pazartesi akşamı Bervaze Tesislerinde gerçekleşen yemek programına Sancaktepe Kaymakamı Adnan Çakıroğlu, Sancaktepe Belediye Başkanı İsmail Erdem,  İlçe Milli eğitim Müdürü Hüseyin Aydoğdu, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürlüleri, Okul Müdürleri ve Öğretmenler katıldı.
Yemek Programının açılış ve selamlama konuşmasını yapan İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Aydoğdu,? Hamurunda insan olan, cana dokunan, gönüllere dokunan, bu güzel mesleği icra etmenin gururu içindeyiz. Bu vesileyle vefakâr, cefakâr, mesleğine ve milletine sevdalı tüm öğretmenlerimizin öğretmenler gününü kutluyorum? dedi.
Sancaktepe Belediye Başkanı İsmail Erdem ise, Bir ülkenin gelişmesinde öğretmenlerin ve eğitimcilerin çok önemli sorumluluklar taşıdığını vurgulayarak, ?En zor şartlarda bile, ülkemizin her köşesine ulaşarak eğitmeyi ve öğretmeyi bir ideal olarak benimseyip ülkemizi çağdaş medeniyetler seviyesine çıkarma gayreti gösteren öğretmenlerimiz ülkemizin geleceğine ciddi katkı sağlamaktadırlar. Bizlerde onların bu mutlu günlerini düzenlediğimiz bu programla paylaşmak istedik ? dedi.
Kutsal olduğu kadar mesuliyeti de ağır bir mesleği icra eden muhterem öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Gününü kutluyorum diyerek konuşmasına başlayan Kaymakamımız Adnan Çakıroğlu, ?Öğretmenlik mesleği, her şeyden önce bir ideal, gaye ve bir hizmet mesleğidir. Toprak altına atılan bir tohumun, onlarca tohum verebilmesi için kendisini feda etmesi gibi, bir öğretmen de hayatını bu anlamlı ve şerefli meslek uğruna adayabilmelidir ? dedi.
Kaymakam Çakıroğlu, ?Bizler, beşikten mezara kadar ilim tahsil etmeyi emreden, kalemin kılıçtan üstün olduğu bir medeniyetin mensupları olarak, tarih boyunca olduğu gibi bugün de öğretmenlerimize büyük değer veriyoruz. Bilhassa, bizim kültürümüzde öğretmenlerimiz anne ve babalarımız kadar değerli, onlar kadar aziz ve muteberdir. Çünkü öğretmen, sadece öğreten, bilgiyi nakleden insan değildir. Öğretmen, öğrettiğinden ziyade, yetiştiren, eğiten, terbiye eden; öğrencisinin içindeki cevheri sabırla açığa çıkaran ve işleyen bir sanatkârdır ? ifadelerini kullandı.
Protokol konuşmalarının ardından yemek ikramı ile program sona erdi.