Sancaktepe?de Kuşlara Bir Damla Umut oldular

Sancaktepe?de Kuşlara Bir Damla Umut oldular
YEREL 7.01.2019 02:44:33 1 0
SANCAKTEPE - Sancaktepe İlçesinde minik öğrencilerin gerçekleştirdiği Kuşlara Bir Damla Umut projesi Muhtarlık bahçesinde hayat buldu.
Sancaktepeli öğrenciler minik elleri ile hazırladıkları projede, kalplerinde taşıdıkları büyük sevgi ortaya koydular.
Sarıgazi Peyami Safa İlkokulu 2/A sınıfı öğrencileri, sınıf öğretmeni Nilgün Yıldız ile birlikte hazırladıkları Kuşlara Bir Damla Umut projesinde atık malzemelerden kuşlara yuvalar yaptılar.
Bizler Tokuz ama onlar aç, kış mevsiminde  aç kalmasınlar sıcak yuvaları olsun dediler. Yapmış oldukları bu farkındalık etkinliği kapsamında öğrenciler bu soğuk günlerde yem bulamayan kuşlar için yuvalar yaparak güzel bir yola çıktılar. Kuşlar için hazırlanan yuvalar ve yemlikler  Sancaktepe Emek Mahallesi Muhtarlığının bahçesinde yerini aldı.
Sarıgazi Peyami Safa İlkokulu 2 / A sınıfı öğretmeni Nilgün Yıldız ve Öğrencileri, gerçekleştirdikleri  farkındalık etkinliği ile projelerini sonuçlandırdılar.
Sancaktepe ilçesinde bu çalışmaları gören vatandaşlar, bu tarz projelerin herkese örnek teşkil etmesini dileriz.
Duyarlı Muhtara teşekkür
?Kuşlara Bir Damla Umut? projesi ile ortaya çıkan kuş yuvaları ve yemliklerini Emek Mahallesi Muhtarlık Bahçesine yerleştiren öğrencilere kapılarını açan Emek Mahallesi Muhtarı Murat Bilikli?ye Öğretmen Nilgün Yıldız ve öğrencileri teşekkür etti. Bu çalışma ile öğrenciler Emek Mahalle Muhtarlığının bahçesini şenlendirip renklendirdiler. Bu proje sayesin de öğrenciler  hem atık maddeleri değerlendirdiler hem de hayvan sevgisi konusunda daha bilinçlendiler.
Emek Mahallesi Muhtarı Murat Bilikli ? Bu tarz projelerin herkese örnek teşkil etmesini dileriz?
Bu tarz projelerin hep olmasını dileyen  Muhtar Murat Bilikli ? Mahallemiz Sarıgazi Peyami Safa İlkokulu 2/A sınıfı öğretmeni Nilgün Yıldız ve öğrencilerinin Kuşlara Bir Damla Umut adlı başlattıkları kuş yuvası ve kuş yemliği projelerini muhtarlığımız bahçesinde bulunan ağaçlara astılar. Kuşlara Bir Damla Umut projesinde bizde varız diyerek onlara hem yüreğimizi hem de Muhtarlığımızı açtık. 2/A sınıfı öğrencileri biz kuşları çok seviyoruz. Bizler tokuz ama onlar aç, kış mevsiminde aç kalmasınlar sıcak yuvaları olsun Muhtar amca dediler güzel bir yola çıktık. Çocukların heyecanlarını paylaşmak çok güzeldi. Muhtarlığımızın bahçesini şenlendirip renklendirdiler. Öğretmenimiz Nilgün Yıldız ve öğrencilerine çok teşekkür ediyoruz.? Dedi.
Tevfik Erk / İstanbul