HABERLER

 • BIST 100

  1.542%0,26
 • DOLAR

  7,5368% 0,34
 • EURO

  8,9870% -0,32
 • GRAM ALTIN

  411,32% 0,23
 • Ç. ALTIN

  678,678% 0,23

Sancaktepe`de Engelliler Günü için program düzenlendi

Sancaktepe`de Engelliler Günü için program düzenlendi
YEREL 11.12.2018 01:09:01 16 0
SANCAKTEPE - 3 Aralık Pazartesi günü Samandıra Kültür Merkezinde düzenlenen Dünya Engelliler Günü Özel Programına; Ak Parti İstanbul Millet Vekili Eyüp Özsoy, Sancaktepe Kaymakamı Adnan Çakıroğlu, Sancaktepe Belediye Başkanı İsmail Erdem, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Cemil Boz, 24. Dönem İstanbul Milletvekili Gürsoy Erol, engelli vatandaşlarımız ve aileleri katıldı.
Programın açılışında konuşan Sancaktepe Belediye Başkanı İsmail Erdem," Azmin ve inancın önünde hiçbir engelin kalmadığına hep beraber şahitlik yapıyoruz. Hayat bir mücadeledir. Mücadele eden kazanır. Dünya engelliler günü diyoruz. Ancak günler sadece simgesel olarak, senede bir gün gündeme geliyor. Ama 365 gün engelli kardeşlerimizin hatırlanması gerekir? dedi.
Engelli Dinlenme Evinin önemine değinen Başkan Erdem," EDEV projemizle engelli kardeşlerimizin günlük yaşamına, yaşantısına önemli katkılar verdiğimize inanıyoruz. Günlük ortalama 15 engellimizi sabah evinden alarak misafir ediyoruz. İnancımız gereği, insan sevgisi gereği engelli kardeşlerimize bütün fedakârlıkları yaparak hizmet ediyorlar" diye konuştu.
3 Aralık Dünya Engelliler Günü`nü kutluyor; engelli vatandaşlarımıza huzur, mutluluk ve esenlikler diliyor, sevgi ve saygılar sunuyorum diyerek konuşmasına başlayan Sancaktepe Kaymakamı Adnan Çakıroğlu ise,  Devlet ve toplum olarak engelli vatandaşlarımıza sahip çıkmak, doğru politikalar ile engelli vatandaşlarımızın sorunlarına kalıcı çözümler üretebilmek; kamu yöneticilerinin ve sivil toplum kuruluşlarının en önemli görevlerinden biri olduğunu belirtti.
Kaymakam Çakıroğlu, ?Yapılan çalışmalar ile sosyal hayatın bir parçası olan engelli kardeşlerimiz, spor, sanat, edebiyat, siyaset, eğitim ve iş dünyası da dâhil olmak üzere hayatın her alanında topluma örnek olacak işlere imza atmaktadırlar. Bu kardeşlerimizin, zorlukları aşarak elde ettikleri başarılar bizleri gururlandırmaktadır ? ifadelerini kullandı.
Engelli vatandaşlarımızın yanında olmayı ve engelli vatandaşlarımıza sahip çıkmayı yasal görevimizin yanında bir insanlık görevi olarak gördüklerinin altını çizen Kaymakam Çakıroğlu,? Sancaktepe Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfımızdan 1166 vatandaşımız Engelli Aylığından, 201 vatandaşımızda Engelli yakını aylığından yararlanmaktadır. Sancaktepe Sosyal Hizmet Merkez Müdürlüğümüzden 2095 vatandaşımız da Evde Bakım Hizmeti Yardımından yararlanmaktadır ? şeklinde konuştu.
Program öncesinde Engelli Dinlenme Evi kursiyerlerin hazırladığı el emeği ürünleri sergisi açıldı.
Programda ilk olarak Türkiye?nin değişik yörelerine ait halk oyunları gösterisi yapıldı. Yöresel kıyafetler eşliğinde sunulan halk oyunlarına zaman zaman salonda bulunanlar alkışları ile eşlik etti.