Sancaktepe`de 2019 Yılı Huzur Toplantısı Yapıldı

Sancaktepe`de 2019 Yılı Huzur Toplantısı Yapıldı
YEREL 15.07.2019 15:49:56 1 0
SANCAKTEPE -  Polis - Halk ilişkilerini geliştirmek, vatandaşlarımızın sorunlarına yerinde çözüm bulabilmek amacıyla Sancaktepe İlçe Emniyet Müdürlüğü tarafından düzenlenen 2019 Yılı Huzur Toplantısı  Kaymakam Adnan Çakıroğlu başkanlığında gerçekleşti.
09 Temmuz Salı günü Samandıra Kültür Merkezinde gerçekleşen toplantıya; Sancaktepe Kaymakamı Adnan Çakıroğlu, Sancaktepe Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Yılmaz, İlçe Emniyet Müdürü Hakan Şen, Kamu Kurum ve Kuruluşlarının Müdür ve Amirleri, Siyasi Parti Temsilcileri, Muhtarlar, Sivil Toplum Kuruluşları Temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.
Saygı Duruşu ve İstiklâl Marşı ile başlayan toplantı Sancaktepe İlçe Emniyet Müdürü Hakan Şen?in konuşmasıyla sürdü.
Polis -halk ilişkilerinin geliştirilmesi, güvenlik ve asayiş konularında halkın tespit, değerlendirme ve beklentilerinin yanında doğrudan katılımın sağlanması, daha huzurlu bir yaşam alanı için halkla ortak çalışmalar yapılabilmesi ile vatandaşların şikâyet ve sorunlarının yerinde birebir iletişim kurularak değerlendirilip, çözüm üretilebilmesi amacıyla 2019 Huzur Toplantısını gerçekleştirdiklerini belirten İlçe Emniyet Müdürü Hakan Şen, Hazırlanan istatistik rakamlarla Sancaktepe İlçe Emniyet Müdürlüğü?nün çalışmalarından bahsetti.
İlçe Emniyet Müdürü Hakan Şen, daha sonra uyuşturucu ve diğer suçlarla mücadele konusunda da bilgiler verdi.
Uyuşturucudan teröre, trafikten toplumsal desteğe kadar her konunun işlendiği toplantıda bir konuşma yapan Sancaktepe Kaymakamı Adnan Çakıroğlu , ??Huzur toplantısına teşrif ettiğiniz için sizlere teşekkür ediyorum. Vatandaşın can ve mal güvenliğini, emniyet ve asayişi sağlama devletimizin önemli bir görevidir? dedi.
Sancaktepe İstanbul?un en hızlı büyüyen ilçelerinden biri olmasına rağmen huzurlu bir ilçe olduğunu vurgulayan Kaymakam Adnan Çakıroğlu , ?Tabii ki bunda ilçemizde yaşayan vatandaşlarımızın, muhtarlarımızın, sivil toplum örgütlerimizin de katkısı var. Sizlerin, bizlerin rahat ve huzuru için güvenlik güçlerimiz fedakârca çalışıyor. Huzurlu bir Sancaktepe de yaşamamız için tüm gayretlerini ortaya koyan başta İlçe Emniyet Müdürümüz Hakan ŞEN olmak üzere Emniyet teşkilatındaki arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum? ifadelerini kullandı.
Toplantıda ilçe genelinde yaşanan sorunlar hakkında karşılıklı görüş alış verişinde bulunuldu. Toplantıda ayrıca belirlenen sorunların çözümünde polisle halkın ve ilgili kurumların işbirliği içerisinde çalışması gerektiğinin önemine vurgu yapıldı.
Toplantı, katılımcıların soru, görüş ve önerilerinin alınmasının ardından sona erdi.