HABERLER

 • BIST 100

  1.393%0,09
 • DOLAR

  8,4445% -0,13
 • EURO

  10,0553% -0,13
 • GRAM ALTIN

  491,08% -1,23
 • Ç. ALTIN

  810,282% -1,23

Sancaktepe Abdurrahmangazi İmam Hatip Ortaokulu, 4006 Tübitak Bilim Fuarı düzenledi

Sancaktepe Abdurrahmangazi İmam Hatip Ortaokulu, 4006 Tübitak Bilim Fuarı düzenledi
EĞİTİM 13.06.2021 13:59:00 1452 0

Covid-19 tedbirleri dikkate alınarak okulun spor salonunda düzenlenen fuar da bir birinden ilginç çalışmalar sergilendi. Öğrenciler ve öğretmenler ürettikleri projeleri sergileme imkanı buldukları fuarda, imkan tanındığında neler yapabileceklerini ortaya koydular. Sergilenen projelerin hepsi bir birinden ilginç konuları içeriyor olması fuarı cazip hale getirdi.
 

Toplam da 21 projenin sergilendiği fuarda, evinizdeki radyasyondan, akıllı evim, işiten bileklik, yalıtım ve geri dönüşüm gibi konular işlendi. Düzenlenen fuarın, öğrencilerin araştırma, öğrenme ve gerçekleştirme de ne kadar önemli olduğunu bir kez daha gözler önüne serdi. 
 

Abdurrahmangazi İmam Hatip Ortaokulu'nun düzenlediği  4006 Tübitak Bilim Fuarı’na Sancaktepe Kaymakamı Adnan Çakıroğlu, Sancaktepe İlçe Milli Eğitim Müdürü Hale Bağce Özbaş, İlçe Müftüsü Muammer Turan, Sancaktepe İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Ahmet Caner Şencan, Abdurrahmangazi İmam Hatip Ortaokulu  Müdürü Arzu Polat, Okul Müdürleri, Okulun öğretmenleri ve öğrencileri katıldı.
 

Sancaktepe Kaymakamı Adnan Çakıroğlu, fuarda ki tüm stantları tek tek gezdi. Öğrencilerin yaptıkları projeler hakkında bilgi alan Kaymakam Çakıroğlu, öğrencileri ve öğretmenleri tebrik etti.


Düzenlenen 4006 Tübitak Bilim Fuarı’nda aşağıdaki başlıklar da yer alan projeler sergilendi. 
EVİMİZDEKİ RADYASYON, SUYU KORU GELECEĞİNİ KORU, 3 D TOP TOPLAMA, İŞİTEN BİLEKLİK, HANGİ GAZLAR OZON TABAKASINI ETKİLER, SINIR ROBOTU, AKILLI EVİM, ATIKLARI TÜRÜNE GÖRE AYRIŞTIRAN GERİ DÖNÜŞÜM KUTUSU, TOPRAĞIN NEMLİ KALMASININ OTOMASYON SİSTEMİ İLE DESTEKLENMESİ, SANCAKTEPE'NİN RÜZGAR GÜLLERİ, KİM AKBİL İSTER, BAHÇEDEN GELEN DOĞAL YALITIM, BAHÇEMİN ÇİFTÇİ SOLUCANI, SUYUN SERTLİĞİNİN BİTKİ GELİŞİMİNE ETKİSİ, OKUMADAN ALMA, BİYOTAKLİT, ENGELLER HAYATI ENGELLEMEZ, HORMONUN BİTKİ GELİŞİMİNE ETKİSİ, TIPTA KULLANILAN GÖRÜNTÜLEME YÖNTEM VE TEKNİKLERİ, MANYETİK KUVVETTEN IŞIK ÜRETİYORUM, BİLİM UĞRUNA
Haber : Tevfik Erk / İstanbul