HABERLER

 • BIST 100

  1.393%0,09
 • DOLAR

  8,4445% -0,13
 • EURO

  10,0553% -0,13
 • GRAM ALTIN

  491,08% -1,23
 • Ç. ALTIN

  810,282% -1,23

Sancaktepe 60. Yıl Sarıgazi İlkokulu'ndan Geçmişimin Şarkısı projesi

Sancaktepe 60. Yıl Sarıgazi İlkokulu, Geçmişimin Şarkısı projesini gerçekleştirdi.
EĞİTİM 14.06.2021 09:36:00 1272 0

Sancaktepe ilçesinin aktif okullarından biri olan 60. Yıl Sarıgazi İlkokulu " Geçmişimin Şarkısı " eTwinning projesine katıldı.

" Geçmişimin Şarkısı " eTwinning projesi, 2020/2021 Eğitim-Öğretim yılında Sancaktepe/İSTANBUL 60.Yıl Sarıgazi İlkokulu, Kdz. Ereğli/ZONGULDAK Yazıcılar İlkokulu, Bahçelievler İlkokulu, Gazi İlkokulu, Terzi İlkokulu; Göksun/KAHRAMANMARAŞ Selçuklu İlkokulu ve Havza/SAMSUN Çelikalan İlkokulunun ortaklığıyla başarılı bir şekilde yürütüldü.

Sancaktepe 60.Yıl Sarıgazi İlkokulu Proje Öğretmeni Elif Yıldız, ‘’Geçmişimin Şarkısı’’ eTwinning Projesi ile amaçlanan geçmişe yolculuk yaparak kültürel değerlerimizi hatırlatmak, geçmişte kullanılan eşyaları bularak geçmişimizi benimsetmek, bulunduğumuz zamanı daha iyi anlamak, gelecek ile ilgili çıkarımda bulunmak ve müze eğitimi ile çocukların duygu ve düşüncelerini harekete geçirmek olduğunu belirtti.
 

Proje çalışmaları hakkında bilgi veren öğretmen Elif Yıldız, " Projemizde geçmişte kullanılan eşyalar ve kültür konusunda farkındalık oluşturmak için öğrencilerimizle proje panolarımızı hazırlayarak okulumuzda tanıtımını yaptık. Mart ayında başlamış olduğumuz projemizde ‘’Proje Adı ile Maske Tasarlama’’, Geçmişte Kullanılan Eşyaların Araştırılıp Fotoğraflanması’’, ‘’Broşür Hazırlanması’’,’’ Konuşan Müze’’, ‘’Dokunma Etkinliği’’, ‘’Minyatür Çalışması’’, ‘’Drama Çalışması’’, ‘’Müzeler Haftası Vazo Sanat Etkinliği’’, ‘’Akrostiş Şiir’’ (Ortak ürün), ‘’Karma Takımlar Oluşturma’’ (Ortak ürün), ‘’Projemizin Final Şarkısı’’ (Ortak ürün), ‘’Sanal Müze’’, ve ‘’Okul Müzesinin Oluşturulması’’ gibi birçok etkinlik gerçekleştirdik. Öğrencilerimiz basit web 2.0 araçlarını kullanmayı öğrendiler ve etkinliklerinde kullandılar. Projemiz süresince severek, zevkle, eğlenerek ve öğrenerek etkinliklere katıldılar." şeklinde konuştu.

Haber : Tevfik Erk / İstanbul