Sancaktepe Şehitlerimiz Memleketlerine Uğurlandı

Sancaktepe Şehitlerimiz Memleketlerine Uğurlandı
YEREL 29.11.2018 04:58:04 1 0
SANCAKTEPE -  Sancaktepe?de askeri helikopterin düşmesi sonucu şehit olan 4 askerimizin cenazesi, İstanbul Sultan Abdülhamid Han Eğitim ve Araştırma Hastanesi`nde düzenlenen törenin ardından memleketlerine uğurlandı.
Sancaktepe?de eğitim uçuşunu yapan askeri helikopterin dün sabah saatlerinde düşmesi sonucu şehit olan Kara Pilot Albay Göksenin Aytural Şaylan, Kara Pilot Üsteğmen Aykut Yurtsever, Teknisyen Astsubay Üstçavuş Emre Vahit Bekli ve Piyade Uzman Çavuş Şahin Aslan için İstanbul Sultan Abdülhamid Han Eğitim ve Araştırma Hastanesi`nde tören düzenlendi.
27 Kasım Salı sabahı düzenlenen törene; İstanbul Valisi Sn. Ali Yerlikaya, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, 1. Ordu Komutanı Orgeneral Musa Avsever, Sancaktepe Kaymakamı Adnan Çakıroğlu, Sancaktepe Belediye Başkanı İsmail Erdem, şehit aileleri ve yakınlarının yanı sıra askeri erkân katıldı.
Törende şehitlerin öz geçmişlerinin okunmasının ardından İstanbul Müftüsü Hasan Kamil Yılmaz dua okudu.
Ardından Kara Pilot Albay Göksenin Aytural Şaylan ile Teknisyen Astsubay Üstçavuş Emre Vahit Bekli`nin cenazeleri Ankara`ya, Kara Pilot Üsteğmen Aykut Yurtsever`in cenazesi Bursa`ya, Uzman Çavuş Şahin Aslan`ın cenazesi ise Bitlis`e gönderildi.
Sancaktepe İlçesinde Meydana Gelen Askeri Helikopter Kazasında Şehit Olan Kahraman Mehmetçiklerimize Allah`tan Rahmet, kederli ailelerine de baş sağlığı diliyoruz.
Sancaktepe Prof. Dr. İlhan Varank Eğitim ve Araştırma Hastanesi?nde tedavisi devam eden yaralı askerimize de acil şifalar dileriz.