Sancaktepe Kaymakamı Adnan Çakıroğlu?nun 24 Kasım Öğretmenler Günü Mesajı

Sancaktepe Kaymakamı Adnan Çakıroğlu?nun 24 Kasım Öğretmenler Günü Mesajı
YEREL 27.11.2018 01:46:18 1 0
SANCAKTEPE -  Sancaktepe Kaymakamı Adnan Çakıroğlu, 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle bir mesaj yayınladı.
Kaymakam Adnan Çakıroğlu mesajında; " 24 Kasım Öğretmenler gününün tüm öğretmenlerimize hayırlı olmasını diliyor; bu kutsal mesleği icra eden muhterem öğretmenlerimize sevgi, saygı ve hürmetlerimi sunuyorum.
Kıymetli Öğretmenlerimiz;
Öğretmenlik, bilgi, tecrübe ve irfanla çocuklarımızı, gençlerimizi geleceğe hazırlama mesleğidir. Bu yönüyle öğretmenler, eğitim öğretim sistemimizin temel yapı taşları, istikbalimizin de mimarlarıdır.
Bizler, ?beşikten mezara kadar ilim tahsil etmeyi? emreden, kalemin kılıçtan üstün olduğu bir medeniyetin mensupları olarak, tarih boyunca olduğu gibi bugün de öğretmenlerimize büyük değer veriyoruz.
Bilhassa, bizim kültürümüzde öğretmenlerimiz anne ve babalarımız kadar değerli, onlar kadar aziz ve muteberdir. Çünkü öğretmen, sadece öğreten, bilgiyi nakleden insan değildir. Öğretmen, öğrettiğinden ziyade, yetiştiren, eğiten, terbiye eden; öğrencisinin içindeki cevheri sabırla açığa çıkaran ve işleyen bir sanatkârdır.
Devletimizin, milletimizin, bağımsızlığımızın, demokrasimizin, milli kültürümüzün bekasını ilgilendiren ?fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür? nesillerin yetişmesi de yine mesleğini, ahlaklı bir toplum ve müreffeh bir Türkiye hedefiyle icra eden siz değerli öğretmenler eliyle mümkün olacaktır.
Bu vesileyle, Millet Mekteplerinin açıldığı ve Gazi Mustafa Kemal?e Başöğretmenlik unvanının verildiği bu anlamlı günde, başta Bayrağımızın dalgalandığı her yerde şanla ve şerefle görev yapmakta iken terör saldırıları sonucunda şehit olan öğretmenlerimiz olmak üzere; ebediyete irtihal eden tüm öğretmenlerimize Allah?tan rahmet ve mağfiret diliyorum.
Uzun yıllar boyunca öğrencilerini büyük fedakârlıklarla yetiştirmiş, bugün artık emekli olmuş öğretmenlerimize de, sağlıklı, hayırlı ve uzun ömürler niyaz ediyorum.
Yurdumuzun dört bir yanından fedakârca görev yapan öğretmenlerimize de şükranlarımı sunuyor; tüm eğitim camiamızın 24 Kasım Öğretmenler gününü tekrar tebrik ediyorum." dedi.