Sancaktepe ilçesinin yeni okulu göz kamaştırıyor

Sancaktepe ilçesinin yeni okulu göz kamaştırıyor
YEREL 15.12.2018 10:07:07 1 0
SANCAKTEPE - 2018-2019 Eğitim Öğretim yılına yetiştirilen ilçenin yeni okulu  Sancaktepe Belediyesi tarafından yaptırıldı. Sancaktepe Şehit Ömer Halisdemir İlk ve Ortaokulu  mimarisi ve kullanışlı alanlarıyla ilçede göz kamaştıran okul haline geliyor.
Okul Müdürü Ertuğ Kıyasoğlu, Müdür Yardımcıları Ali Alçiçek ve Murat Çelik okulun ilçe genelinde gözde bir okul haline gelmesi için yoğun çaba harcıyorlar.
Sancaktepe ilçesinin Hilal Mahallesinde bulunan okulun 80 dersliği bulunuyor. Sınıfları ise 20 ile 25 kişilik. Okul yeni olmasına rağmen ilgi görmesi sonucu bu yıl 610 öğrenci eğitim öğretim görüyor. Okulda 26 öğretmen görev yapıyor.
Okul Müdürü Ertuğ Kıyasoğlu ? Böyle güzel ve kullanışlı bir okulda görev yaptığımız için şanslıyız. İlçeye böyle bir okul kazandıran Sancaktepe Belediyesi ve Başkanı Sayın İsmail Erdem?e teşekkür ederiz. Okulumuz güvenli okul, Her alanda MEB Kriterlerine uygun. En önemlisi ise Başta Muhtarımız olmak üzere mahalleli okulumuza sahip çıkıyor. Bu sahip çıkma bizim idareciler olarak çok önemsediğimiz bir konu. Okulun konferans salonu bitme aşamasında.  Bittiği zaman kültür merkezi yerine okulumuzda etkinliklerimizi gerçekleştireceğiz. ? Diye konuştu.
Okul da dikkat çeken bir diğer ayrıntı ise tuvaletler, lüks bir işletmenin konforunu öğrencilere sunulması ise eğitime ve öğretime verilen önemin bir diğer göstergesi.
Okulun bir diğer özelliği ise Robotik Eğitimi ile Yabancı Dil Özel Dersliği olması. Okulda eğitim öğretim gören öğrenciler ferah sınıflarda rahat bir eğitim almanın mutluluğunu yaşarken, öğretmenler de  20-25 kişilik sınıflarda eğitim vermenin rahatlığını yaşıyor.
Tevfik Erk / İstanbul