Sancaktepe Fatih Sultan Mehmet Ortaokulu, 3 projeye bir sergi düzenledi

Sancaktepe Fatih Sultan Mehmet Ortaokulu, 3 projeye bir sergi düzenledi
YEREL 9.03.2020 03:41:18 1 0
SANCAKTEPE - Sancaktepe Fatih Sultan Mehmet Ortaokulu?nda düzenlenen sergi ilgiyle karşılandı. Okulunun Teknoloji Tasarım Öğretmeni Sabriye Yıldız tarafından başlatılan sosyal sorumluluk projesi, diğer öğretmenlerin de katılımıyla bir sergiye dönüştü ve  3 proje sergilendi. 
Teknoloji ve Tasarım dersi öğrencilerinin hazırladığı, Kapak Avcıları ve Kardeşimle Paylaşıyorum  projeleri yanında Kedi Evleri projesi de sergilendi.
Serginin açılışına Sancaktepe İlçe Milli Eğitim Müdürü Hale Bağce Özbaş, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Murat Şit ve Ahmet Caner Şencan, Okul Müdürü Armağan Boran ile birlikte okul müdürleri, öğretmenler ve veliler katıldı katıldı.
WWF Doğa Öncüleri Kapak Avcıları projesini Fen bilimleri öğretmeni Fatma Hülya Somuncu, Kardeşimle Paylaşıyorum projesini Teknoloji Tasarım Sınıfı Öğretmeni Sabriye Yıldız ve Kedi Evleri projesini Türkçe Öğretmeni Zehra İlayda Kurt ile birlikte öğrencileri gerçekleştirdi.
Toplanan mavi kapaklarla tasarlanan okul logosu, Türk Bayrağı ve bir çok tasarım sergilendi. Kardeşimle Paylaşıyorum projesin de ise canlı performans yapıldı. Sancaktepe İlçe Milli Eğitim Müdürü Hale Bağce Özbaş?da canlı performansa katıldı ve öğrencilerden Said Emin Özbağ ile birlikte atkı yaptı. Teknoloji Tasarım Sınıfı Öğretmeni Sabriye Yıldız, ? Şanlıurfa Harran da bulunan bir köy okulumuz olan Tekneli Ortaokulu?na bere ve atkılarımızı yollayacağız. Kardeşimle Paylaşıyoruz projesini böyle başlattık ve sonuçlandırdık. Öğrencilerimiz ve velilerimizle gerçekleştirdik? dedi.
Sergiyi gezen Sancaktepe İlçe Milli Eğitim Müdürü Hale Bağce Özbaş, bir sergide 3 projenin sergilenmesini sağlayan Okul Müdürü Armağan Boran ve hazırlıkları gerçekleştiren öğretmenler ile birlikte öğrenci ve velileri tebrik etti.
Tevfik Erk / İstanbul