Sancaktepe Belediye Başkanı Av. Şeyma Döğücü?nün Dünya Kadınlar Günü mesajı

Sancaktepe Belediye Başkanı Av. Şeyma Döğücü?nün Dünya Kadınlar Günü mesajı
YEREL 9.03.2020 04:47:14 1 0
SANCAKTEPE - Sancaktepe Belediye Başkanı Av. Şeyma Döğücü, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü yayımladığı bir mesajla tebrik etti.
Sancaktepe Belediye Başkanı Av. Şeyma Döğücü mesajında ; ? Sevgi dolu yürekleri, emekleri ve fedakarlıklarıyla dünyamızı daha yaşanabilir hale getiren, güzelleştiren, insanlığın umudunu yeşerten kadınlarımızın, Dünya Kadınlar Günü?nü tebrik ediyorum.
Göreve geldiğim günden bu yana aile hayatında, eğitimde, sağlıkta ve diğer tüm belediye hizmetlerinde kadınların statüsünü hak ve adalet eksenli bir anlayışla yükseltmek için çok önemli çalışmalar yaptık. İstanbul?un tek kadın Belediye Başkanı olarak, kadınlarımızı hizmetlerimizin her alanında hak ettikleri konuma çıkartacak destekler veriyoruz ve onların tüm imkânlardan faydalanabilmesi için çalışıyoruz. Bu doğrultuda, ilçemizdeki her proje ile özel olarak ilgileniyoruz; kadın ve çocukların problemlerinin çözülmesi, günlük yaşam kalitelerinin arttırılması, kadınlarımıza yönelik bilinçlendirici seminer, eğitim ve meslek kurslarının verildiği Kadın Aile Merkezimiz, Mutlu Evler Merkezimiz ve Meslek Sanat Kurslarımızla çalışmalarımıza hızla devam ediyoruz.
Kadına saygı; geleneklerimizin ve göreneklerimizin, tarihimizin, değerlerimizin, sosyal hayatımızın temel dinamiğidir. Bu sebeple kadınlarımızın uğradığı haksızlıklar, adaletsizlikler, ayrımcılıklar karşısında kadının yanında yer almak, insan olan herkesin görevidir ki bizler de kadına ve erkeğe cinsiyetçilik gözlüğü ile bakanların bakış açısını değiştirmeye çalışmaktan hiçbir zaman vazgeçmeyeceğiz.
Kadınlarımızın başarılarının çok değerli olduğunu düşünüyorum. Bu vesile ile hayatın her alanında ülkemize değer katan, başarılarıyla, cesaretleriyle örnek olan, sadece kendine değil başka kadınlara da ışık tutan tüm kadınlarımızı tebrik ediyorum ve her zaman yanlarında olduğumu ifade etmek istiyorum.
Düşmanlar ile çetin bir mücadele içinde olduğumuz bugünlerde;
ülkemizin istikbali için şehadete yürüyen tüm şehit kadınlarımızı rahmetle anıyor, şehit yakını annelerimize sabır temenni ediyorum. Bu duygu ve düşüncelerle tüm vatandaşlarımızı en kalbi duygularımla selamlıyorum. ? dedi.