YAYLA ÇORBAMIZ DÜNYA LİSTELERİNDE YERİNİ ALDI; MEDYA İSE MERCİMEK ÇORBASINI KONUŞTU

Rahmi M. Koç Müzesi’nde sömestir atölyeleri

GEBKİM ve GTÜ İşbirliği protokolü imzaladı

İnsanlı ya da insansız uzaya yapılan yolculuklar sıklaşacak

Yarı yıl tatilinde uzaya yolculuk keyfi

Kartal Belediyesi Kreşlerinde Karne Heyecanı Yaşandı

Sancaktepe’de öğrenciler karnelerini aldı

Kartal Belediyesi’nden Aile Sağlığı Merkezi’ne taziye ziyareti

Sancaktepe'de Doğal Buz Pisti sömestr tatilinde kapılarını açtı

ÇEKMEKÖY'DE MESLEĞİM OKULUM PROJESİ İÇİN İMZALAR ATILDI

ÇEKMEKÖY'DE AİLELER TAPULARINA KAVUŞUYOR

EGE’NİN İNCİSİ BALIKESİR’DE İSTANBUL MEDYA RÜZGARI

Sancaktepe Milli Eğitim Müdürü Hale Bağce Özbaş, sağlıklı ve huzurlu tatiller diledi

Levent Yazıcı 2021-2022 Eğitim Öğretim Yılı birinci döneminin sona ermesi nedeniyle bir mesaj yayımladı

KARAKÖY TÜNELİ 147 YAŞINDA

HABERLER

 • BIST 100

  1.910%0,00
 • DOLAR

  13,4687% -0,28
 • EURO

  15,2368% -0,42
 • GRAM ALTIN

  796,71% -0,47
 • Ç. ALTIN

  1314,5715% -0,47

PIRELLI SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK, İNOVASYON, PERFORMANS VE HİZMET ALANINDA EN İYİ TEDARİKÇİLERİNİ ÖDÜLLENDİRDİ

Pirelli her yıl küresel tedarik zincirindeki 14.000’den fazla tedarikçisinden dokuzunu ödüllendiriyor.
ŞİRKET HABERLERİ 7.12.2021 04:08:00 723 0

Pirelli Tedarikçi Ödüllerinin arkasındaki ana kriterler bu yıl, daha sürdürülebilir bir tedarik zinciri, daha düşük CO2 emisyonları, yüksek kalite, inovasyon, hız ve küresel varlık ile çevreye verilen önem gibi parametrelerden oluştu.  

Pirelli her yıl küresel tedarik zincirindeki 14.000’den fazla tedarikçisinden dokuzunu ödüllendiriyor. Tedarikçi Ödülleri, Pirelli’nin daha da sürdürülebilir, yenilikçi ve mümkün olan en üstün kaliteli tedarik zincirine sahip olması konusunda katkılarıyla öne çıkan şirketlere veriliyor.

Pirelli Başkan Yardımcısı ve CEO’su Marco Tronchetti Provera ödüller konusunda şu yorumda bulundu: “Son iki yıl tedarikçilerin her şirketin iş başarısında ne kadar önemli bir rol oynadığını açıkça gösterdi. Tedarikçilerimizle paylaştığımız kalite, hız ve şeffaflığa odaklı bir yaklaşım ile devamlı ve sürdürülebilir inovasyon taahhüdü içinden geçtiğimiz son derece zor dönemde bile rekabetçi kalabilmemizi sağladı. Biz de bu nedenle gerçek birer iş ortağı olarak Pirelli’yle bu değerleri paylaşan şirketleri ödüllendirmek istedik.”

Pirelli’nin stratejisi Grubun endüstriyel planındaki hedeflere ulaşmak için yenilenebilir veya geri dönüştürülmüş kaynaklardan sağlanan yenilikçi malzemelerin kullanımını artırmayı öngören bir yol haritasıyla tedarikçilere bir kez daha aktarıldı. Bu yol haritasına göre 2025 itibarıyla belirli ürün serilerinde %40’tan fazla yenilenebilir ve en az %3 geri dönüştürülmüş malzeme  kullanılması ve fosil kaynaklardan türetilen malzeme içeriğinin %40’ın altına düşürülmesi planlanıyor. 2030 itibarıyla %60’tan fazla yenilenebilir ve en az %7 geri dönüştürülmüş malzeme kullanılacak ve fosil kaynaklı malzeme içeriği %30’dan az olacak. CO2 emisyonlarını 2025 yılında 2018’e kıyasla %9 oranında azaltmak amacıyla iş ortaklarının katkıda bulunması istenen karbonsuzlaştırma süreci, Pirelli’nin tedarik zincirinde sürdürülebilirliği sağlamanın bir başka önemli unsurunu oluşturuyor. İnsan ve işçi haklarına maksimum saygı gösterilmesi, sürdürülebilirlik özel ödülünü kazananın belirlenmesinde göz önünde bulundurulan kriterler arasında yer alıyor. 

Başkan Yardımcısı ve CEO’su Marco Tronchetti Provera ile Satınalma Direktörü Andrea Maganzani son bir yıldır hammadde, hizmet ve makine kategorilerinde öne çıkan dokuz tedarikçiye ödüllerini Pirelli’nin Milano’daki genel merkezinde düzenlenen bir törende takdim etti.