HABERLER

 • BIST 100

  1.488%0,35
 • DOLAR

  7,3546% 0,03
 • EURO

  8,9440% -0,14
 • GRAM ALTIN

  419,50% 0,93
 • Ç. ALTIN

  692,175% 0,93

Muhtar Hasan Ağtepe Mahallesinin Nöbetçisi

Muhtar Hasan Ağtepe Mahallesinin Nöbetçisi
YEREL 10.12.2018 23:17:51 19 0
SANCAKTEPE - Muhtarlığın kolay olmadığını, fedakarlık istediğini söyleyen Meclis Mahallesi Muhtarı Hasan Ağtepe Mart 2019 Yerel seçimlerinde tekrar mahallesinde aday olacağını söyledi. Muhtar Hasan Ağtepe, mahallede hastası olanın, okulda öğrencisi olanın, yanmayan sokak lambalarının nöbetçisi, derdi olanın yoldaşı, komşusunun sevincine de ortak olmayı ihmal etmeyen bir muhtar olarak mahallede tanınıyor.
Kendi imkanlarıyla darda olana yardım etmeye çalışan Muhtar Hasan Ağtepe, mahalledeki istek ve talepleri değerlendirip ilgili makamlara ilettikten sonra takibinin peşini de bırakmayan biri. Hasan Ağtepe?ye Muhtarlık nasıl diye sorulduğunda alacağınız cevap ? Mahallenin 24 saat nöbetçisiyiz? der.
2014 Yılından bu yana yaptıklarımızı sayacak olursak diye söze başlayan Muhtar Hasan Ağtepe ? Beni muhtarlığım süresince rahatsız eden en önemli konu komşularımızın evlerini su basması idi. Çok şükür çözüme kavuştu.  Meclis Mahallemizin en büyük sorunlarından bir tanesi olan evleri su basması olayı için İSKİ ve Sancaktepe Belediyesi?ne devamlı müracaat ettim. Bu kanal konusunun çözüme kavuşması ile 135 ev su basmasından kurtarılmış oldu.
Bir yandan sokak lambalarının devamlı yanması için çabalarımız devam ediyor. Bir sokak düzeliyor, başka bir sokakta arıza meydana geliyor. Sokak lambaları olayı devamlı kontrol edilmesi gereken bir konu.
Mahallemizde park ihtiyacımız vardı belediyemize park isteği ile ilgili  başvurularımız oldu. Sonuçta Mahallemiz 2 park kazandı. Mahallemizde eksikliği hissedilen en önemli konulardan biri de lise yoktu, Sancaktepe Belediyesi, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Sancaktepe Kaymakamlığı?na sözlü ve yazılı olarak mahallemizde bir liseye ihtiyaç olduğunu bildirmiştik. Şu anda mahallemizde kabası bitmiş bir lise inşaatımız devam ediyor. ? diye konuştu.
Muhtar Hasan Ağtepe mahallede ki çalışmalar hakkında ?Atatürk Caddesinde bulunan otobüs durakları için kapalı otobüs durağı taleplerimiz oldu. 4 durağımızın kapalı olmasını sağladık. Atatürk Caddesine sinyalizasyon konulması için başvurularımız olumlu sonuç verdi ve iki noktaya konuldu. Çamlık üst geçitte yaşanan sorunlar karşısında Çamlık muhtarı ile beraber hareket ettik. Asansörlü üst geçit yapılmasını sağladık. ? diye konuştu.
Mahalleye yakışır bir muhtarlık binasına kavuşacakları günü sabırsızlıkla beklediklerini ifade eden Muhtar Hasan Ağtepe ? Vatandaşlarımızın önerisi ile isteklerimizi ve eksiklerimizi belediyemize ilettik. Bizleri memnun eden bir sonuç ortaya çıktı ve  Sancaktepe Belediyesi?nin hazırladığı proje ile mahallemize yakışan bir tesis yapılıyor. Bodrumu taziye evi olan binanın girişinde muhtarlık bulunacak. 2 Kat çocuklar için kültür merkezi olacak. Üst katında ise konferans salonu olacak. Binanın kabası  bitti. İnce işi kaldı. En kısa sürede bitmesi dileğimiz.? Dedi.
Tevfik Erk / İstanbul