Meclis Üyesi Sefanur Akça ? Düzenlemeler Dünya standartları üzerindedir ?

Meclis Üyesi Sefanur Akça ? Düzenlemeler Dünya standartları üzerindedir ?
YEREL 5.12.2019 03:56:41 1 0
SANCAKTEPE - Sancaktepe Belediye Meclisi toplantısında gündem dışı söz alarak konuşan AK Parti Meclis Üyesi Sefanur Akça ? Düzenlemeler Dünya Standartları üzerindedir? dedi.
AK Parti Grubu adına söz alan Meclis Üyesi Sefanur Akça, Dünya Engelliler Günü?ne dair Sancaktepe Belediye Meclisi Aralık Ayı 1. Birleşimde söz alarak bir konuşma yaptı.
Sancaktepe Belediyesi AK Parti Meclis Üyesi Sefanur Akça, yaptığı konuşmada ?  Engelliler Günü 1992 yılından bu yana, 3 Aralık günü Birleşmiş Milletler tarafından uluslararası bir gün olarak kabul edilmiştir. Engellik doğuştan veya sonradan herhangi bir hastalık veya kaza sonucu bedensel, zihinsel, ruhsal, duygusal ve sosyal yetilerini çeşitli derecelerde kaybetmiş, normal yaşamın gereklerine uymama olarak tanımlanmaktadır.
AK Parti olarak bizler, iktidara geldiğimiz ilk günden bu yana engelli vatandaşlarımızın toplumsal hayata katılımını, üretken ve aktif bir şekilde yaşamalarını teşvik ettik ve destekledik. Bu anlamda yaptığımız hukuki, ekonomik ve fiziki düzenlemeler dünya standartlarının üzerindedir.
?Önce insan? diyen, insanı ? yaratılmışların en şereflisi? olarak gören bir geleneğin mensupları olarak her konuda engellilerin yanında yer almaya, onların hayatlarını kolaylaştırmaya büyük önem verdik. Genel Başkanımız, Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan?ın da ifade ettiği gibi bizler, engelli kardeşlerimizle ilgili eksikliklerin giderilmesini bir lütuf olarak değil hakların sahiplerine teslim edilmesi olarak görüyoruz. İnsan odaklı bir anlayışla toplumun her kesimindeki vatandaşımıza dokunmak, sorunlarına çözüm bulmak ve hayatını kolaylaştırmak adına politikalar üretmeye devam ediyoruz? dedi.
Tevfik Erk / İstanbul