HABERLER

 • BIST 100

  1.393%0,09
 • DOLAR

  8,4445% -0,13
 • EURO

  10,0553% -0,13
 • GRAM ALTIN

  491,08% -1,23
 • Ç. ALTIN

  810,282% -1,23

‘’Maske Bizi, Biz Doğayı Koruyalım’ Sosyal Sorumluluk projesi ile Çevre Kirliliği Sorununa Dikkat Çekildi

İstanbul Gelişim Üniversitesi’nde Sosyal Sorumluluk projesi ile çevre kirliliği sorununa dikkat çekildi
ÇEVRE 7.06.2021 09:55:00 1303 0

‘’Maske Bizi,Biz Doğayı Koruyalım’ Sosyal Sorumluluk projesi ile Çevre Kirliliği Sorununa Dikkat Çekildi

İstanbul Gelişim Üniversitesi Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü öğrencileri İpek Ece Kaya, Rümeysa Kuru, İsmail Ak, Enes Yılmaz, İbrahim Ceylan, Hasan Hüseyin Sara tarafından pandemi döneminde artan başta maske ve eldiven atıkları olmak üzere çevre kirliliğine dikkat çekmek için ‘Maske bizi, biz doğayı koruyalım’ sloganı ile bir proje gerçekleştirdi. Proje kapsamında pilot uygulama olarak İstanbul Gelişim Üniversitesi’ne maske ve eldivenler için atık kutuları yerleştirilerek çevre kirliliğine karşı dikkat çekilmesi sağlandı.

Bu doğrultuda yapılan proje kapsamında 100 kişi ile gerçekleştirilen araştırma  sonuçlarına göre ; Katılımcılar %61,0’lik dilim ile maske atıklarının çevreye zarar verdiğini düşündüklerini ortaya koyarken %79.0’luk dilimin maske ve eldiven atııklarının mutlaka geri dönüşüm kutularına ayrı bir şekilde atılmasının gerekli olduğunu düşündüklerini belirttiler.

Araştırma sonuçları doğrultusunda pandemi döneminde ‘‘Pandemi döneminde artış gösteren çevre kirliliği ’’ problemi konusuna dikkat çekmek adına bir webinar toplantı düzenlendi.

4 Haziran 2021 tarihinde gerçekleşen webinarda farkındalık yaratmak için Kimyager ve Sürdürülebilir yaşam danışmanı Fatih Küçükuysal İstanbul Gelişim Üniversitesi öğrencileri ile buluştu. Küçükuysal , kimyasal atıkların çevreye verdiği zarar ve doğru kullanımına yönelik bilgilendirmelerde bulundu.

Konuşmacı Fatih Küçükuysal, İstanbul Gelişim Üniversitesi Halkla ilişkiler ve Reklamcılık bölümü öğrencilerinin çevreye olan duyarlılıklarından ve artan çevre kirliliği üzerine farkındalık oluşturmak adına böyle bir sosyal sorumluluk projesini ortaya koydukları için, proje oluşturucusu  öğrencilerden İpek Ece Kaya, Rümeysa Kuru, Enes Yılmaz, İbrahim Ceylan, Hasan Hüseyin Sara, İsmail Ak'ı tebrik ederim diyerek, etkinliğin yarattığı farkındalıktan ötürü Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölüm Başkanı Dr. Öğr. Üyesi Emel Tozlu Öztay’a ve Bölüm Ar.Gör. Nevra Üçler’e teşekkürlerini iletti