?Daha Temiz bir Uzunköprü? için çalışıyoruz

?Daha Temiz bir Uzunköprü? için çalışıyoruz
YEREL 15.09.2020 10:46:12 5 0
Pazar yerlerini daha temiz hale getirmek ve vatandaşın pazar yerlerinde sağlıklı bir şekilde alışverişini yapmasını sağlamak amacıyla yapılan bu çalışma pazarcı esnafı ve vatandaşlar tarafından memnuniyetle karşılandı.
Uzunköprü Belediyesi Temizlik İşleri ve Zabıta Müdürlüğü ekipleri Pazartesi pazarından başlayan uygulamanın Perşembe pazarında da devam edeceğini belirtti.
Yapılan uygulama ile ilgili olarak açıklamalarda bulunan Uzunköprü Belediye Başkanı Özlem Becan: ?Bu uygulama ile pazar yerlerimizde dağıtılan poşetleri kullanan esnafımız sebze ve meyvelerin satışı sırasında biriken çöpleri yere değil poşetlere atacak, ekiplerimiz tarafından torbalarda toplanan çöpler alınarak alanların temizliği de gerçekleştirilecek. Böylelikle hem halkımızın özellikle pandemi ile mücadele ettiğimiz bu günlerde çok daha hijyenik koşullarda ihtiyaçlarını karşılamalarını sağlayacak hem de salgın riski ile mücadele den esnaflarımıza de faaliyetlerinde bir nebze olsun destek olmuş olacağız ? ifadelerini kullandı.