117.000 TL’ye Ev Sahibi Olmak Mümkün

GEZDİK GÖRDÜK WOMAN TV de BAŞLIYOR.

60. Yıl Sarıgazi Ortaokulu’nda farklı tekniklerden oluşan sergi düzenlendi

Sarıgül, Ramazan Bayramı nedeniyle basın açıklaması yaptı

ÖZLEM BECAN'IN RAMAZAN BAYRAMI MESAJI

HALİL BAL'IN RAMAZAN BAYRAMI MESAJI

HALE BAĞCE ÖZBAŞ'IN RAMAZAN BAYRAMI MESAJI

SANCAKTEPE KAYMAKAMI AHMET KARAKAYA’NIN RAMAZAN BAYRAMI MESAJI

SAADET PARTİSİ SANCAKTEPE İLÇE BAŞKANI BAYRAM ÖZTÜRK’ÜN RAMAZAN BAYRAMI MESAJI

SANCAKTEPE BELEDİYE BAŞKANI ŞEYMA DÖĞÜCÜ'NÜN RAMAZAN BAYRAMI MESAJI

İYİ PARTİ ÇEKMEKÖY İLÇE BAŞKANI DİLAVER KOÇ’UN RAMAZAN BAYRAMI MESAJI

Sancaktepe’de Bayram Öncesi Öksüz ve Yetim Çocuklar Unutulmadı

YUNUS EMRE SAĞLAM’IN RAMAZAN BAYRAMI MESAJI

ŞAHİN ÇELİK’İN RAMAZAN BAYRAMI MESAJI

SİYAD SANCAKTEPE ŞUBE BAŞKANI UFUK AYDIN’IN RAMAZAN BAYRAMI MESAJI

HABERLER

 • BIST 100

  2.418%0,00
 • DOLAR

  16,3538% -0,07
 • EURO

  17,5535% 0,48
 • GRAM ALTIN

  972,11% -0,27
 • Ç. ALTIN

  1603,9815% -0,27

ÇEKMEKÖY'DE MESLEĞİM OKULUM PROJESİ İÇİN İMZALAR ATILDI

Mesleğim Okulum projesi ile çeşitli sebeplerle eğitimlerini bırakan ve ara vermek zorunda kalan öğrenciler eğitim hayatına kazandırılıyor.
İSTANBUL 23.01.2022 01:05:00 760 0

Çekmeköy Kaymakamlığı, Çekmeköy Belediyesi ve Çekmeköy İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile  hayata geçirilen Mesleğim Okulum projesi için imzalar atıldı. Çekmeköy Belediye Başkanı Ahmet Poyraz’ın ev sahipliğinde belediye binasında gerçekleşen imza törenine; Çekmeköy Kaymakamı Resul Çelik, İl Milli Eğitim Müdürü Levent Yazıcı, İlçe Milli Eğitim Müdürü Burhan Bayrak, meclis üyeleri, öğretmenler ve iş adamları katıldı.

Mesleğim Okulum projesi  ile; Ortaokulu bitirdiği veya zorunlu öğrenim çağında olduğu halde herhangi bir ortaöğretim kurumuna devam etmeyen ve açık liseye kayıtlı olup pasif durumda bulunan öğrenciler kalfalık, ustalık belgesi ile Meslek Lisesi diploması almaya hak kazanacaklar. Haftanın bir günü okula gidecek olan gençler diğer günlerde iş yerlerinde çalışmaya devam edecekler.  Gençlerin sigortaları okul tarafından karşılanacak ve asgari ücretin  1/3 oranında ücret verilecek.

Başvurular eğitimlerin verileceği okullardan alınacak

Son başvuru tarihinin 4 Şubat olduğu projeye, TOKİ Çok Programlı Anadolu Lisesi, Ömerli Hikmet Tevfik Ataman Anadolu Lisesi, Hüseyin Avni Sipahi Meslek Ve Teknik Anadolu Lisesi, Nesrin Uçmaklıoğlu Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi, Taşdelen İMKB Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi, TEV Ezel Gülen Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi, Çekmeköy Mesleki Eğitim Merkezi’nden başvuru yapılabilecek.

Programda selamlama konuşması yapan Çekmeköy Belediye Başkanı Ahmet Poyraz, “En çok heyecanlandığım anlar her zaman eğitim projeleri olmuştur. Bu proje bizimle paylaşıldığında yine büyük bir heyecan yaşadık. Biz projemize bu şehirde ortaokulu bitirmiş,  bir vesileyle liseye gidememiş, çalışmaya ihtiyacı olan veya çalışamayan gençlerimize muhakkak ulaşmak için başladık. Gerçekten bu çok büyük bir imkan.  İnşallah bunları başarabilirsek hem o gençlerimize bir diploma, bir sertifika, hem de bir iş imkanı sunmuş olacağız, “ dedi.

Levent Yazıcı; Çekmeköy bu konuda liderlik edecektir

İstanbul  İl Milli Eğitim Müdürü Levent Yazıcı, “ 8. Sınıfı bitiren bütün öğrencilerimiz dilemeleri halinde mesleki eğitim merkezlerine başvurduklarında bir işletmeyle sözleşme imzalayıp bu sözleşmenin akabinde bizzat devletimizin hem iş yeri sağlığı  güvencesi sigortasını yapması hem güvencesi sigortasını yapması ve beraberinde de asgari ücretin yüzde 30’unu bizzat devletimiz tarafından karşılanmasıyla bir süreç başlatılmış oldu. Sayın Başkanımız ifade etti. 11. sınıfı bitirip Kalfalık Belgesi aldığında da öğrencimiz artık 12. sınıfta asgari ücretin yarısını almaya başlıyor. Bu aslında hem gencimize iş içerisinde yetişme imkanı hem de bir gelir elde etme sağladıktan sonra bir yandan da aslında işletmelerimize de çok önemli bir destek sağlıyor. Ben Çekmeköy’ün bu projeye liderlik edeceğine yürekten inanıyorum, “dedi.

Çekmeköy Kaymakamı Resul Çelik “ Amacımız Çekmeköy'ümüzü kültür, sanat ve eğitim anlamında model şehir haline getirmek ve bu işin merkezi haline getirmek. Bunun için çalışmalarımız devam ediyor. Bayrak yarışında bayrağı elimizden alacak olan gençlerimize en iyi imkanları sunmak için gece gündüz çalışıyoruz. Bu kardeşlerimizin niteliklerini arttırmak, kalifiye hale getirmek, siz iş dünyasının ihtiyaçlarına uygun hale, uygun eğitime kavuşturmak için yoğun bir mücadele içerisindeyiz. Çünkü sizler için, sizlerin arzuları, ihtiyaçları ve talepleri doğrultusunda hazırladığımız bu projeyi bugün imzalayacağımız bir protokolle faaliyete geçireceğiz,” dedi.