HABERLER

 • BIST 100

  1.466%-1,48
 • DOLAR

  7,4439% 1,24
 • EURO

  9,0199% 0,71
 • GRAM ALTIN

  420,32% 0,43
 • Ç. ALTIN

  693,528% 0,43

BAŞKAN ÇALIK, HIZIR LOKMASI DAĞITTI

Beylikdüzü Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık, Hızır Orucu tutan Alevi vatandaşlar için Karacaahmet Sultan Gürpınar Cemevi'nde Hızır Lokması dağıttı.
İSTANBUL 19.02.2021 00:31:00 237 0

Beylikdüzü Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık, Hızır Orucu tutan Alevi vatandaşlar için Karacaahmet Sultan Gürpınar Cemevi'nde Hızır Lokması dağıttı. Yapılan ibadetlerin ve edilen duaların kabul olmasını dileyen Başkan Çalık, “Burada alevi canlarımızla bir araya gelmenin mutluluğunu paylaşıyorum. İnşallah daha sağlıklı ve güzel günlere bütün insanlık olarak adım atarız” ifadelerini kullandı. 

Beylikdüzü Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık, her yılın Şubat aylarında 3 gün süreyle Hızır Orucu tutan Alevi vatandaşlar için Hızır Lokması dağıttı. Karacaahmet Sultan Gürpınar Cemevi'nde pandemi koşulları gözetilerek gerçekleştirilen lokma dağıtımına Başkan Çalık’ın yanı sıra belediye başkan yardımcıları, siyasi parti temsilcileri, meclis üyeleri, birim müdürleri, muhtarlar ve vatandaşlar katıldı. Etkinlik sonunda vatandaşlarla sohbet edip fotoğraf çektiren Başkan Çalık, vatandaşların talep, istek ve önerilerine de kulak verdi. 

“Alevi canlarımızla bir araya gelmenin mutluluğunu paylaşıyorum”

Tüm Alevi vatandaşların ibadet ve dualarının kabul olmasını dileyen Başkan Çalık, “Burada alevi canlarımızla bir araya gelmenin mutluluğunu paylaşıyorum. Sosyal mesafe kurallarına uyarak güzel bir ortam oluşturuldu ve lokmamızı dağıttık. Beylikdüzü Belediyesi olarak toplumun umudu olmak adına mücadele ediyoruz. Güzel işler yapmaya ve güzellikleri paylaşmaya gayret ediyoruz” ifadelerini kullandı.