YAYLA ÇORBAMIZ DÜNYA LİSTELERİNDE YERİNİ ALDI; MEDYA İSE MERCİMEK ÇORBASINI KONUŞTU

Rahmi M. Koç Müzesi’nde sömestir atölyeleri

GEBKİM ve GTÜ İşbirliği protokolü imzaladı

İnsanlı ya da insansız uzaya yapılan yolculuklar sıklaşacak

Yarı yıl tatilinde uzaya yolculuk keyfi

Kartal Belediyesi Kreşlerinde Karne Heyecanı Yaşandı

Sancaktepe’de öğrenciler karnelerini aldı

Kartal Belediyesi’nden Aile Sağlığı Merkezi’ne taziye ziyareti

Sancaktepe'de Doğal Buz Pisti sömestr tatilinde kapılarını açtı

ÇEKMEKÖY'DE MESLEĞİM OKULUM PROJESİ İÇİN İMZALAR ATILDI

ÇEKMEKÖY'DE AİLELER TAPULARINA KAVUŞUYOR

EGE’NİN İNCİSİ BALIKESİR’DE İSTANBUL MEDYA RÜZGARI

Sancaktepe Milli Eğitim Müdürü Hale Bağce Özbaş, sağlıklı ve huzurlu tatiller diledi

Levent Yazıcı 2021-2022 Eğitim Öğretim Yılı birinci döneminin sona ermesi nedeniyle bir mesaj yayımladı

KARAKÖY TÜNELİ 147 YAŞINDA

HABERLER

 • BIST 100

  1.912%0,09
 • DOLAR

  13,4975% -0,07
 • EURO

  15,2712% -0,20
 • GRAM ALTIN

  799,30% -0,15
 • Ç. ALTIN

  1318,845% -0,15

5. ÇEKMEKÖY ULUSLARARASI KISA FİLM YARIŞMASI’NDA GENÇ VE GELECEK TEMALI FİLMLER YARIŞTI

Çekmeköy Belediyesi’nin düzenlediği 5. Uluslararası Kısa Film Yarışması’nda kazananlar ödüllerini aldı.
İSTANBUL 26.11.2021 17:26:00 777 0

Çekmeköy Belediyesi’nin beşincisini Genç ve Gelecek temasıyla düzenlediği Çekmeköy Uluslararası Kısa Film Yarışması’nda dereceye giren filmler belli oldu. Gençleri her alanda olduğu gibi kültür-sanat alanında da desteklemek ve hazırladıkları kısa filmlerle gençleri gençlerin gözünden anlamak için düzenlen kısa film yarışmasına;  38 Belgesel, 8 animasyon ve 137 kısa film olmak üzere toplamda 183  film başvurdu. Bu filmler arasından 22 ‘si finale kaldı. 

Ümraniye Oryapark Crown Palaza’da Çekmeköy Belediye Başkanı Ahmet Poyraz’ın ev sahipliğinde gerçekleşecek törene; Çekmeköy Kaymakamı  Resul Çelik, AK Parti Çekmeköy İlçe Başkanı Akın İlhan, jüri üyeleri  Aydın Sarman, Adnan Erdoğan, Birol Güven, Erol Erdoğan, Ferhat Eşsiz, Haydar Şişman,  Taner Rumeli, Yeşim Dalgıçer, Zeynep Tuğçe Bayat gibi birbirinden ünlü isimler katıldı.

Toplamda 85 Bin TL ödülün dağıtıldığı törende, ilk üçe giren filmlerin yanı sıra  en iyi belgesel ve  en iyi animasyon  filmlerine de ödülüler verildi.

Yarışmada birinciliği “ Vesikalık ” filmiyle Ali Rıza Erdemir, ikinciliği “Servis” filmiyle Ramazan Kılıç, üçüncülüğü “Bin bir Gece” filmiyle Mahsum Taşkın kazandı. En iyi animasyon ödülünü “ Son” filmiyle Orhan Mut Gökçek alırken, En iyi belgesel ödülünü    “Bulak” filmiyle Evrim İnci kazandı.Mansiyon ödüllerini ise ; “Çocuklar Aşkına”  filmiyle Ahmet Mücahid Aydoğan ve  “Oyun” filmiyle Önder Mekin kazandı.

Kazananlar ödüllerini, Çekmeköy Belediye Başkanı Ahmet Poyraz ve jüri üyelerinin ellerinden aldırlar. 

Programda selamlama konuşması gerçekleştiren Başkan Poyraz “ “Bu sene 5’incisini yaptığımız kısa film yarışmasının teması genç ve gelecek… Daha önce dört kısa film yarışmasına daha imza atmıştık. Çekmeköy’ün sembolü Kısa Film Yarışmaları Çekmeköyümüzün sembolü oldu.  Bu sene yarışmaya belgesel ve animasyonu gibi iki önemli konu başlığı daha ekledik. Yarışmaya 183 film başvurdu. Jüri üyelerimiz değerlendirmelerini yaptı ve kazananlar belli oldu. Ter döken, emek veren mesai arkadaşlarımı ve kısa filmleriyle yarışmaya katılan yönetmenlere ve yönetmen adaylarına teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Kısa Film Yarışması Birincisi Yönetmen Ali Rıza Erdemir, (Vesikalık adlı filmiyle) “Zor bir süreçten geçerek bu filmleri üretiyoruz. Mutluyum. Hem maddi hem de manevi açıdan büyük bir emek var. Takdir edilmek emeklerin karşılığını almak çok güzel” diye konuştu.

Servis adlı filmle ikinci olan Yönetmen Ramazan Kılıç, “Genç ve gelecek temalı yarışmada ikincilik ödülünü aldığım için mutluyum. Bu bizim ilk ödülümüz değil son da olmayacak. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.