Bursa Suuçtu Ekoturizm rotası açıldı

İZODER’DEN ‘DÜNYA ÇEVRE GÜNÜ’ AÇIKLAMASI

ÜSKÜDAR BELEDİYESİ NFT SERGİSİ İLE ÜSKÜDAR’I HALKLA BULUŞTURDU

‘4. Ulusal Kadın Sağlığı Kongresi’ Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Ev Sahipliğinde Başladı

2. İstanbul Dijital Sanat Festivali Başladı

AYVALIK ANADOLU UYGARLIKLARI MÜZESİ AÇILDI

Çevreciler, Dünya Çevre Günü öncesinde doğayı kirleticilerden temizledi

TÜRKİYE İMSAD’DAN ‘DÜNYA ÇEVRE GÜNÜ’ AÇIKLAMASI

Antalya’nın ihracatı 10 bin ağaçlık orman olacak

MAYMUN ÇİÇEĞİ DÖKÜNTÜSÜ, ALERJİK DÖKÜNTÜ İLE KARIŞIR MI?

1 MİLYON ÇOCUK SİNEMA İLE BULUŞACAK

TDP’DE TEOMAN MUTLU’YA YENİ GÖREV

117.000 TL’ye Ev Sahibi Olmak Mümkün

GEZDİK GÖRDÜK WOMAN TV de BAŞLIYOR.

60. Yıl Sarıgazi Ortaokulu’nda farklı tekniklerden oluşan sergi düzenlendi

HABERLER

 • BIST 100

  2.444%1,60
 • DOLAR

  16,7493% 0,30
 • EURO

  17,4918% -0,20
 • GRAM ALTIN

  973,27% 0,34
 • Ç. ALTIN

  1605,8955% 0,34

117.000 TL’ye Ev Sahibi Olmak Mümkün

Konut Fiyatlarındaki Artış Prefabrik Evleri Gündeme Getirdi
GENEL 18.05.2022 11:07:00 700 0

Yaşanan teknolojik gelişmeler neticesinde makineler tarafından çağımızın gereksinimlerine uygun olarak tasarlanan prefabrik evler, zamanın değerli olduğu bu günlerde kısa sürede inşa edilebilir olması sebebiyle çok talep görmektedir. Prefabrik evlerin son dönemlerde gündeme gelmesinin temelinde bir çok konu bulunuyor.

Uzmanlar sanılanın aksine prefabrik evlerin 50-60 yıla kadar dayanıklı olması sayesinde uzun ömrüyle dikkatleri üzerine çektiğini vurguluyor. Bu kadar dayanıklı bir yapı inşaa etmek için harcanacak giderler cep yoracakmış gibi görünse de prefabrik evler ekonomik çözümler sunuyor. Bununla birlikte istediğiniz gibi tasarlayabildiğiniz prefabrik evinizi değiştirebilir ve dilediğiniz bölgeye taşıyabilir olmakta sunduğu avantajlardan bir diğeri.

Son Zamanlarda Yaşanan Ekonomik Sorunlara Alternatif 

Betonarme evlerde oturmaya alışmış bir çok insanın gelişen teknoloji ile birlikte farklı üretim teknolojileri kullanılan yapıları keşfetmeye başladığını dile getiren Trend Yapı Prefabrik Yetkilisi Hüseyin Karabulut, “İnsanların uzun yıllar boyunca bildiği ve gördüğü beton yapılar konusunda alışkanlıklarını kırmak kolay olmasa da değişen ekonomik şartlarla birlikte prefabrik evlerin tekrar gündeme gelmesi açıkçası bizi heyecanlandırıyor. Dayanıklı, sağlam ve uzun ömürlü yapılar olan prefabrik evlerin kısa sürede inşa edilebilirliği ve demonte oluşunun kullanıcısına avantaj sağladığını daima vurgulayacağız” diyor. 

117.000 TL’ye Ev Sahibi Olmak Mümkün

Her sektörde olduğu gibi ekonomik şartlar sebebiyle artan malzeme fiyatları prefabrik sektörünü de derinden etkiledi. 2022 Prefabrik Ev Fiyatları, prefabrik evin metrekaresine, oda-bölme sayısına, tek katlı veya çift katlı olmasına ve nereye kurulacağına bağlı olarak değişmektedir. 

Prefabrik yapılar sayesinde çok uygun fiyatlara ev sahibi olmanın mümkün olduğunu vurgulayan Karabulut, “2.50 metre duvar yüksekliğine ve düz dış cephe görünümüne sahip prefabrik evlerimizin Fiyatları ise 117.000 TL’den başlamaktadır. Standart olarak belirttiğimiz 2.80 metre duvar yüksekliğine ve ahşap dış cephe görünümüne sahip prefabrik evlerimizin fiyatları ise 135.000 TL’yi buluyor.