Bugun...Ayvalık Belediyesi 2018 yılı ocak ayı ilk olağan meclis toplantısı
Tarih: 04-01-2018 20:54:54 + -


Ayvalık Belediyesi 2018 yılı ocak ayı ilk olağan meclis toplantısı gerçekleştirildi.

facebook-paylas
Tarih: 04-01-2018 20:54

Ayvalık Belediyesi 2018 yılı ocak ayı ilk olağan meclis toplantısı

Ayvalık Belediye Başkanı Rahmi Gençer başkanlığında 3 Ocak Çarşamba Günü saat 10.00’da Orhan Peker Sanat Galerisi’ndeki gerçekleştirilen toplantıya meclis üyesi Aydın Derinova mazereti nedeniyle katılamadı. Ayvalık Belediyesi sosyal medya hesabından her zaman olduğu canlı yayınladığı meclisin kâtipliği Başkan Yardımcısı Gökay Bacan, Meclis Üyesi Hüseyin Barış yaptı. Mecliste ek gündem maddeleri dahil olmak üzere 19 konu görüşülerek karara bağlandı.Meclis toplantısı Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk, silah arkadaşları, ülkemiz için canını vermiş şehitler ve Ayvalık, Altınova, Küçükköy belediyelerine hizmet etmiş herkes için bir dakikalık saygı duruşu ile başladı.

GENÇER ‘’TÜRKİYE’NİN EN İYİ HUDUT KAPILARINDAN BİRİNE SAHİP OLACAĞIZ

Açılış konuşmasını yeni yıl dileklerini ileterek yapan Belediye Başkanı Rahmi Gençer’’ 2018 öncellikle sağlık, ülkemize, birlik, beraberlik ve mutluluk getirsin. Yeni yılda da aynı azimle ve kararlıkla görevimize devam edeceğiz.’’

Öneri gündem maddesi olarak, Ayvalık Belediyesi At Arabacılar Meydanı için Ayvalık’ta bir çok değerli kurumun oluşumda yer alan Dr. Fazıl Doğan’ın isminin verilmesi önerisi geldi. Başkan Gençer, Sayın Doğan’ın ailesi ile görüşüp kararlarını Şubat Ayı meclisin takdirine tekrar sunacaklarını belirtti.

Başkan Gençer’in konuşmasının ardından gündem maddelerine geçildi; ilk gündem maddesi olarak, yıl boyunca her ay düzenlenen Ayvalık Belediyesi olağan meclis toplantılarının ilk çarşamba günü olarak devam etmesi görüşüldü ve oy birliği ile kabul edildi. İkinci gündem maddesi, Ayvalık Belediyesi meclis toplantılarının 12 ay süresince izin yapmadan toplanması görüşülerek kabul edildi. Üçüncü gündem maddesi olarak meclis toplantılarının görüntülü ve ses kayıt yapması görüşüldü.

Dördüncü Madde olarak Meclis üyeleri ne huzur ödenekleri görüşüldü. Beşinci Madde Denetim Komisyonuna katılacak meclis üyeleri ve altıncı madde olarak da denetim komisyonu uzman ücretlerinin tespiti görüşüldü. Denetim Komisyonuna geçtiğimiz yıl olduğu gibi Meclis üyeleri Dilek Saraçoğlu, Mehmet Ali Tuncer, Halil Gür seçildi.

Yedinci Madde olarak Ayvalık Belediyesi Deniz Hudut Kapısı’ndaki liman tarife ücretinde düzenleme yapılması görüşüldü. Mevcut durumda iki Euro olan geçiş ücretinin bir euroya düşürülmesi talebi gündeme geldi.

Ayvalık Belediyesi Ayvalık Deniz Hudut Kapısı’nda yenilenme çalışmalarını sürdürdüklerini belirten Başkan Gençer, mart ayının sonunda Türkiye’nin en iyi hudut kapılarından birine sahip olacaklarını belirtti.

Prof Marco Miscianga’ya Fahri Hemşirelik unvanının verilmesi konusunda, hukuk Komisyonuna sevk edilmesi kararı aldı. Alibey Adasını Kalkındırma ve Koruma Derneği Talebinin görüşülmesi (Nuri Zarplı İlköğretim Okulu karşısında bulunan çocuk parkına merhum İbrahim Öztürk’ün adının verilmesi görüşüldü. Mevcut tam zamanlı sözleşmeli personel ücretlerinin tespiti gündeme geldi. Münhal bulunan 1 adet boş Teknik Hizmetler Sınıfı 3. Derece Mühendis Kadrosunun 1 adet Teknik Hizmetler Sınıfı 1. Derece Mühendis Kadrosu olarak değiştirilmesi,

Tam zamanlı sözleşmeli Mühendis ücretinin tespiti gündeme geldi . 2018 yılı Geçici İşçi Personelin Vizesi alınması görüşüldü.2018 yılı Zabıta Personelinin Maktu Mesai ücretinin tespit edilerek görüşüldü.

Özel ve Kamu banklarından 4.000.000 TL kredi kullanılması görüşüldü ve oy çokluğu ile kabul edildi. Ayvalık Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü’ne 8 Adet traktör ve bir adet küçük kepçe üzere KDV dâhil 650.000 TL kredi çekilmesi gündeme geldi.

İmar Müdürlüğünden gelen konuların ardından yeni konuların imar Komisyonuna gönderme kararı ile oy birliği ile kabul edilerek meclis son buldu.
Bu haber 455 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER BALIKESİR Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR
FOTO GALERİ
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
VİDEO GALERİ
YUKARI